Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

kosolka 21:11, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
To moja zmora!!!! Tyle razy próbowałam. Ale spróbuje i ten raz jeszcze. Na pewno da to trochę inny obraz niż moje opisy. Chaotyczne
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kondzio 21:12, 14 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
wszystko zależne co zrobisz z przodu ta pierwsza rośli do 30 cm ta druga do 70 cm wszystko zależy od tego zo bedzie pokaze ci moja różaneke



tu mam lawede na pierwszym a na drugim szałwia i od czasu do czasu przerwane bodziszkiem np
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kosolka 21:45, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Nie potrafię zachować proporcji, ale tu chyba tak tragicznie z nimi nie jest, Jednakże wstyd mi za ten rysunek Na swoje usprawiedliwienie mam to że wszystkie mi zawsze tak wychodziły
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 22:14, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
To jeszcze może tak: co lubię. Hortensje, budleje, róże, piwonie, lawendy, hosty, krzewy kwitnące, byliny, trawy. Nie bardzo leży mi kolor żółty i pomarańczowy. Raczej biel, niebieski, fiolety, różu wszelakie odcienie, ewentualnie czerwienie. Ciurkadełko/oczko/fontanienka Zakątki. Ogród raczej naturalistyczn, romantyczny, angielski. Nie geometryczny. Nie wykluczam rabat w formie kanciastej, jednak musiałabym zostac do nich przekonana. Trawnik od strony tarasu musi pozostac dość duży. "Otoczony ogrodem".
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 23:01, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457

i takim pięknym obrazkiem kończę dzień
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 08:15, 15 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dzień dobry Przez noc przyszły mi do głowy takie pytania:
1. Jak szybko rozrasta się szałwia?
2. Czy mogę teraz przyciąć bukszpan, czy lepiej na wiosnę?
3. Czy pomiędzy moimi tawułami van heutte, krzewuszkami rumba i hortensjami vanille fraise i polar bear mam coś powsadzac? Jeżeli tak to co? Trawy?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 10:07, 15 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Jeszcze jedno, z innej beczki. Czy mogę obsadzić blaszak róznymi pnączami? Mam już winobluszcz pięciolitkowy. Może hortensje pnącą? Bluszcz? Czy lepiej jak będzie jedno?

Na róze jestem zmuszona ( a to dla mnie trudne ) poczekać do września.. Ale pocieszam się tym, ze cena będzie nieporównywalnie milsza

Teraz zajmę się poprawianiem rollbordera z tyłu domu, ogarnianiem rabaty krzewuszkowej (zdejmujemy tam darń i nadajemy własciwy kształt), kształtowaniem rabaty iglastej.. No i poprzestawiać muszę kocimiętki na rabacie przed domem - wysunąć je do przodu, a co za tym idzie poszerzyć cała rabatę.

Trzeba będzie kupić szałwie. Dokupic kocimiętkę i bukszpaniki małe.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Monic 11:24, 15 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
kosolka napisał(a)
Dzień dobry Przez noc przyszły mi do głowy takie pytania:
1. Jak szybko rozrasta się szałwia?
2. Czy mogę teraz przyciąć bukszpan, czy lepiej na wiosnę?
3. Czy pomiędzy moimi tawułami van heutte, krzewuszkami rumba i hortensjami vanille fraise i polar bear mam coś powsadzac? Jeżeli tak to co? Trawy?

Witaj
Przychodze z rewizytą i pomocą zarazem
1. Szałwia rozrasta się dość szybko, lekko rozkłada się na boki tworząc ładne kępy. Polecam najbardziej fioletową i białą.
2. Bukszpan możesz śmiało przycinać
3. Trawy będą dobre - rozplenica jako nieco większe kępy tuż przed hortensjami i krzewuszkami, a z samego przodu mogą być Emerald Gold lub np. turzyca włosiasta, no i jeśli tam trochę cienia, to żurawki też mogą być.
____________________
mój ogród Monika
kosolka 11:29, 15 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Miło mi bardzo Cię tu widzieć Moniu Cienia tam ZERO. Więc żurawki odpadają. Bylin tam żadnych nie? Jakoś ich tam nie widzę, ale może nie potrafie odpowiednio spojrzeć
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Monic 11:29, 15 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Rabaty planuj kolorystycznie i bądź w tym konsekwentna. Nie kupuj wszystkiego, co Ci się podoba. Jeśli decydujesz się na szałwię, to kupuj od razu więcej sadzonek tej samej rośliny (sadź nieparzyście, bo ładniej się komponuje 3,5,7 itp.). Podobnie z innymi bylinami - ZAWSZE lepiej prezentują się w większej grupie niż pojedyncze. Sadząc nieduże kępki różnistych odmian bylin, czy przeróżnych kolorów, powoduje się, że powstaje nieciekawy chaos i robi się cyrkowo. Najlepiej zdecydować się na 2-3 kolory i tyle np. fiolet - biały - różowy, biały - fiolet - żółty, biały - lawendowy, fiolet - purpurowy, fiolet - różowy, fiolet - herbaciany.
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies