Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

kosolka 11:57, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
wybieram z tych trzech
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 11:57, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ale nie znam ich na tyle zeby sama wybrac.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Tess 12:04, 16 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
kosolka napisał(a)
Zamówienie przygotowałam na szałwie. Ale jeszcze nie wysyłam - pomocy w dokonaniu właściwego wyboru..!! Floks-ostróżka-naparstnica?


Olka, aleś Ty w gorącej wodzie kąpana!
Co się tak spieszysz? Powoli, z rozmysłem, Dziewczyno

Floksy do różanki nie pasują, moim zdaniem.
Pasują ostróżki.
A na naparstnice nie wydawaj pieniędzy, bo one sieją się jak gooopie, łatwo od kogoś dostać małe sadzoneczki.

Pokaż bukszpany po cięciu. Cięłaś?

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Monic 12:09, 16 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Będą zajmowały podobną wielkość miejsca, musisz sama zdecydować które kwiaty bardziej Ci odpowiadają. Wszystkie byliny można ograniczać przed nadmiernym rozrastaniem.
Floks zaczyna jednak kwitnienie dopiero teraz, z kolei ma tę zaletę, że długo kwitnie i ozdabia rabatę. Ostróżka po pierwszym, czerwcowym kwitnieniu, ponownie zakwita w sierpniu i to też dobra zaleta, ale wadą może być to, że nie w każdej ziemi rośnie dobrze i w gorszej wersji może być wiotka i wykładać się po deszczu. Trzeba wtedy wiązać do palików, a i to nie zawsze pomaga, bo czasami się łamie.
Przetacznik wysoki niebieski (nie znam nazwy) jest fajny, ale w tej chwili już kończy kwitnienie i później są już tylko zielone badylki.
Naparstnica biała jest bardzo ładna, może powtórzyć kwitnienie, ale gdybym miała wybierać, to wybór nie padłby na nią.
Chyba wybrałabym ostróżki, floksy lub przetaczniki. Oczywiście kolor niebieski lub biały.
____________________
mój ogród Monika
kosolka 12:12, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Nie cięłam. Może dziś - jak M.kupi mi nożyce.. No trochę jestem dzikus, fakt. Staram się opamiętac Wobec powyższego - skoro na spokojnie - zamówię samą szałwię. Przytnę bukszpan. Zrobię tam obrzeże. I juz będzie lepiej.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Tess 12:25, 16 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089

A z czego robisz obrzeże?
Bo wiesz, moim zdaniem nie warto wydawać kasy na obrzeża, jesli ich zadaniem ma być oddzielenie rabaty od trawnika.
Świetnie wyglądają rabaty wykancikowane. Wprawdzie najlepiej robi się je specjalnym szpadelkiem, ale ja na działce robię je szpadlem.

Różanki poogdądaj u innych, są naprawdę piękne.


Edytuję, żeby napisać, że jeśli u Ciebie taki skwar, jak u mnie, to poczekaj do wieczora, żeby było chłodniej. I nie tniemy, kiedy jest mokro, ze względu na możliwość choroby grzybowej.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kosolka 12:30, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Oglądam, oglądam...Od tylu lat.. Ale dużo mi to nie pomaga,oprócz ogólnego obrazu może kolorystycznego, skoro nie znam bylin. Dlatego tyle pytam. Obrzeża robię z rollbordera, bo mam spadek z jednej strony i przy obfitym deszczu wymywa mi ziemię na taras. Być może przy wyściółkowaniu korą nie byłoby tego problemu. Nie wiem. Jednak kocimiętka przykryje mam nadzieję juz w przyszłym roku obrzeże, a między rollborderem a trawą i tak mam małą przerwę, równo tnę obrzeże trawnika.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 12:32, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Trochę mi wstyd że mnie tak musicie "hamować". Ale to dobrze.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 12:34, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Szpadelek kupiłam, juz działał u mnie w trawie . Też podobaja mi się wykancikowane trawniki Obrzeża będą u mnie tylko na rabatach przy domu. pozostałe będa "naturalne" Rollbordery czekają w garażu.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 12:35, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dziękuje za rady dotyczące cięcia, Tess!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies