Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby pigwy gruszkowej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby pigwy gruszkowej.

maria_kalino... 11:40, 18 lip 2014


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Na nowo zakupionej pigwie gruszkowej zaczęły się pojawiać plamy na liściach. Jest ich bardzo dużo i atakowane są nowe liście. Może ktoś z Ogrodowiczan spotkał się z taką chorobą. Co to może być i jak leczyć?

____________________
Maria - Moje krzewy
monteverde 11:51, 18 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
maria_kalinowska napisał(a)
Na nowo zakupionej pigwie gruszkowej zaczęły się pojawiać plamy na liściach. Jest ich bardzo dużo i atakowane są nowe liście. Może ktoś z Ogrodowiczan spotkał się z taką chorobą. Co to może być i jak leczyć?


mam nadzieję Marysiu, że to nie początki zarazy ogniowej http://edu.gazeta.pl/edu/h/Zaraza+ogniowa#Identyfikacja
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
maria_kalino... 12:07, 18 lip 2014


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Dziękuję Aniu za szybką reakcję i podanie linku. Poczekamy, może jeszcze ktoś się odezwie. Pozdrawiam.
____________________
Maria - Moje krzewy
Mazan 21:13, 18 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Niestety - Mario - muszę potwierdzić obawy Monteverde. Chroń przed bakterią wszystkie różowate, ale nie tylko. Ta bakteria lubi też 'zaszaleć w ogrodach warzywnych powodując zgnilizny, szczególnie korzeniowych. Próbuj środków miedziowych jako zapobiegawczych, gdyż antybiotyki są wycofane.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
maria_kalino... 14:45, 19 lip 2014


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Mazan, pięknie dziękuję za potwierdzenie diagnozy Ani. Miałam nadzieję, że to coś mniej grożnego.Zaraz zabieram się do ratowania roślin i poczytam jeszcze o tym choróbsku. Pigwy pewno już uratować się nie da. Pozdrawiam i jeszczee raz dziękuję.
____________________
Maria - Moje krzewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies