Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » BIAŁY ogród od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

BIAŁY ogród od zera

Wandy 18:09, 18 lip 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
witam serdecznie podczytuję , podczytuję aż w końcu zebrałam sie na odwagę, "wziełam się" za teren koło domu i prosze o pomoc by stał on się OGRODEM

wtawiam zdjęcia domu, terenu i rzutu działki.
Pomysłam o 2 rabatach jedna za domem 2 przed. Chciałabym, żeby było zielono i biało, ewentualnie niewielka domieszka niebieskiego/fioletowego.
Nie wiem czy dawać tuje za rabatą, co wsadzić między bramą a furtką, z czego zrobić zywopłot wzdłuż działki od strony wykuszu,,,, jest chwila czasu bo dopiero ziemię rozgarniamy, a może i nie ma ,,,





Jaką trawę posiać, czy bez systemu nawodnienia da sie żyć? czy trzeba robić koniecznie?!

Bardzo licze na Waszą pomoc i sugestie
Wandy 18:15, 18 lip 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
A tutaj moje wypociny


trochę nabazgrałam:
mała ściąga:
sosna bośniacka,
liatra kłosowa
szałwia
miskant chiński
HORTENSJA bukietowa (kocham hortensje
sosna górska
odętka wirgilijska
powojnik
lawenda
laurowiśnia
różaneczniki
perisy

Gardenarium 20:16, 18 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bez systemu da się żyć pod warunkiem, że ma się czas na podlewanie ogrodu.

Sadzenie roślin, a potem ich zasuszenie, albo rachityczny wygląd i ledwo wegetacja mija się z celem, szkoda mi zawsze roślin. Nie ma nic gorszego niż zaniedbany ogród z tego powodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasial 21:09, 18 lip 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj.
Pozwolę sobie poobserwować też marzył mi się biały ogród ale jakoś nie wyszło i raczej już nie wyjdzie. Mam za dużo różnokolorowych roślinek
Pozdrawiam i powodzenia życzę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Wandy 21:14, 18 lip 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
Gardenarium?! Ty u mnie,,, nawet mi się nie śniło, że zajrzysz,,, za to Twój OGRÓD śni mi się po nocach,,,jest boski,,,nawet nie wiem jak Ci pogratulować, jesteś Wielka

myśle myślę nad tym systemem nawadniania i chyba jednak zrobię,,,
Gardenarium 13:52, 20 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
System załatwi najgorszą sprawę, bo najbardziej czasochłonną, nie wiem czy wiecie, że właśnie podlewanie zajmuje najwięcej czasu w tygodniu. Ten czas można poświęcić na pielenie, przycinanie, wszystko inne...no i oczywiście cieszenie się ogrodem. Bo jakaś przyjemność musi być
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 17:08, 20 lip 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wandy
rozumiem, że już masz wstępny szkic zagospodarowania terenu?
Na moje oko nie dokońca on apasuje do Twojego domu i działki chyba lepsze były by linie proste. Zerknij tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/639-to-bedzie-zaczarowany-ogrod
działka podobna.
A nie myślałaś nad różem z dodatkami fioletu (co i tak widać w propozycjach roślin). Biało-fioletowo-szaro = może zestawienie zbyt chłodne, przybnębiające?

I Jeszcze uwaga do Twoich propozycji nasadzeń: staraj się zgrupować byliny z bylinami (liatria kłosowa, szałwia, lawenda) a krzewy z krzewami (np. hortensje z tyłu z przodu kosodrzewina).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Wandy 18:36, 20 lip 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
EwaG ,,, podsunełaś mi taki ogród, że dech zapiera,,, znam go z tv i z muratora,,, cudowny , gdzie mi do niego?! nie wiem jak zrobić proste linie rabat, takie kanty, niby schodki?
a powiem Ci szczerze, ze myślałam o fiolecie, liatra miała być fioletowa, powojnik, szałwia.

ciągle nie wiem, ze czego zrobić, "żywopłot" wzdłuż prawej prawej strony domu, przy wykuszu, żeby oddzielił dom od 3m drogi do następnej działki. tam jest naprawde ciasno, a chcę się trochę swobodie poczuć w wykuszu, gdzie mamy stół jadalniany, prosze o pmysł - najlepiej zimozielone rośliny

dziękuję

malkul 21:14, 21 lip 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
hmm fajnie się zapowiada, będę podglądała
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
marzena_p 10:12, 23 lip 2014


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Mam podobny domek i działkę. Będę podglądać twoje dokonania.
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies