Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Taras nasłoneczniony, południowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras nasłoneczniony, południowy

Karabela 13:50, 28 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
w zeszłym roku posadziłam miskanty wzdłuż jednej szyby żeby odgrodzić się od sąsiadów, ale nie zdały egzaminu. Po pierwsze po ścięciu na wiosnę było całkiem pusto. Po drugie coś nie rosną w tym roku i mają ok 50 cm

taras wygląda tak, jest południowy więc mega gorąco, choć murek zasłania donice od ok 13. Zdjęcie zrobione 13.20.



w rogu gdzie w tej chwili stoją donice chcę posadzić coś większego i zimozielonego - myślałam o 3-4 tujach Aureospicata w kształt L.

nie wiem jak obsadzić donice wzdłuż murku. to jest ok 10 metrów.

Po lewej stronie za hamakiem chciałam jakieś drzewo, ładnie podsadzone, mam donicę 60x60 cm, więc powinno się zmieścić.

chodzi mi po głowie: perukowiec Royal Red, Tamaryszek, oliwnik, miscant Variegatus. myślałam też o kostrzewach niebieskich plus jeżówki. Boję się że narobię bałaganu a chciałabym coś nowoczesnego i ogrodowiskowego


Nie wiem jak zaplanować to miejsce zeby powstał przytulny "pokoik na dachu"
____________________
Eksperymentarium
Karabela 18:52, 28 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
coś jeszcze muszę dosadzić do tych donic:
tu są cisy i łyso..

(cisy są ratowane, odbiły po wysadzeniu z podmokłego gruntu więc jest coraz lepiej

a tu dereń Ivory Halo x 2, perukowiec Royal Purple, miskant z czerwonym pióropuszem i bluszcz białobrzeżony - wszystkie strasznie słabo rosną. nie wiem czemu

____________________
Eksperymentarium
Karabela 18:53, 28 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
ta jakoś wygląda - słaby miskant Gracimilus, sadżce i lawenda
służy jako przegródka tarasowa
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 20:41, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moim zdaniem ratuj cisy gdzie indziej, tutaj będą długo szpecić, a tak nie powinno być. Taras musi wyglądać nienagannie i efektownie. Więc oddaj cisy, albo wsadź do ogrodu, poczyść z suchych i brązowych gałązek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 21:21, 28 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem ratuj cisy gdzie indziej, tutaj będą długo szpecić, a tak nie powinno być. Taras musi wyglądać nienagannie i efektownie. Więc oddaj cisy, albo wsadź do ogrodu, poczyść z suchych i brązowych gałązek.


masz rację Danusiu...
a co dać, bo bidny ten taras strasznie a na dole pięknieje ogród z Twojego projektu. Kontrast
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 21:31, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Daj choćby najtańsze tuje Smaragd, a najlepiej ładne cisy kolumnowe mogą być nawet niewielkie
Daj na pw swoje nazwisko bo nie mogę mojego projektu zidentyfikować, kto zacz?

Znalazłam watek, ale dalej nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 21:36, 28 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
już dałam
____________________
Eksperymentarium
hortensja 09:00, 11 sie 2014

Dołączył: 09 sie 2014
Posty: 4
Dokładnie, tujki są mniej wymagające.
Gardenarium 14:44, 11 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
w tym akurat przypadku mnie nie chodziło o mniej wymagające tylko o względy estetyczne, cisy po prostu szpeciły ten balkon.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 16:33, 11 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Będą tujki Aureospicata na calej długości od ulicy zostaje pozostala czesc wzdluz murku, mam zrobione donice osb pomalowane na kolor sciany.

chcialabym trawy, perukowca aurea i bordo, jasmin i tamaryszek, nie wiem czy taka kompizycja ma sens i jak to poukładać. .. mam jeszcze wierzbe kulke na patyku Hakiro Costam ale ona chyba juz calkiem nie pasuje. ... i różowe rozchodniki, lawende i derenia...
____________________
Eksperymentarium
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies