Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Jak pozbyć się chmielu z ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak pozbyć się chmielu z ogrodu

AsiaK_Z 19:49, 18 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witajcie Kochani
W tym roku inaczej spojrzałam na mój ogród. Jaki pusty i smutny. Żywopłot z ligustru mimo przycinania, zrobił się "łysy" od ziemi (ma już swoje lata), z drugiej strony ogrodu z kolei żywopłot został przyduszony przez chmiel. Wypowiedziałam wojnę temu okropieństwu i ... już na wstępie dostałam kubeł zimnej wody. Jak odkopałam korzenie to uznałam, że walka nie będzie równa. Zobaczcie sami:
Są trzy kępy, a ta jest największa i pustoszy w pewnym sensie ogród. Nie wiem czy uda mi się to draństwo wytępić. Pochłania wszystko, co napotka na swojej drodze. Wlazł na świerk, wierzbę mandżurską. Korzenie doszły do i tak marnego winogrona, i pojawiły się kolejne dwa ogniska chmielowe. Co radzicie? Wykopywać? Wytępić chemicznie? Póki co "walka z wiatrakami".

Będę wdzięczna za wszelkie rady

Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Gardenarium 19:52, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba uzbroić się w długie i mocne rękawice, następnie uciąć przy ziemi, zdjąć to okropieństwo z drzew okolicznych i spalić, karpę wykopywać aż do skutku. Jak będzie odbijał smarować pędzelkiem mocno skoncentrowanym herbicydem, choć ja bym tępiła w sposób ekologiczny np opalarką, albo mechanicznie wyrywać aż się chmiel podda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AsiaK_Z 20:40, 18 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Bardzo dziękuję za radę. No to zaczynamy walkę. O efektach będę informować na bieżąco
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies