Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Łopata - szpadel

Pokaż wątki Pokaż posty

Łopata - szpadel

MaciekPla 18:25, 25 sie 2014

Dołączył: 25 sie 2014
Posty: 1
Szukam dobrej firmowej łopaty do swojego ogrodu wszystkie które miałem (6) połamały się..Znacie jakieś marki które produkują solidne łopaty ?
A_gawa 18:27, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Maciek - dla mnie Fiskars jest numer jeden. W miarę w zasięgu cenowym i rewelacyjnie w łapach leży. Ale Danusia w sklepie ma jeszcze inne cuda.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 18:43, 25 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam Joseph Bentley i Burgon&Ball, jak chcesz zaimponować sobie to Monty Don kopie takimi w swoim ogrodzie



Tylko, że wątek zatytułowałeś łopata, a łopata to całkiem co innego, łopatą się nie kopie a szpadlem.
Jeśli o to ci chodzi to muszę zmienić tytuł wątku

Nie ma narzędzi idealnych, które się nie złamią, istota tkwi w tym,. jak je używamy i czy zgodnie z przeznaczeniem.

Łopatą przerzucasz węgiel i ziemię. Szpadlem kopiesz.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
19:43, 25 sie 2014
A_gawa napisał(a)
Maciek - dla mnie Fiskars jest numer jeden. W miarę w zasięgu cenowym i rewelacyjnie w łapach leży. Ale Danusia w sklepie ma jeszcze inne cuda.


u mnie pękł rydel Fiskars - bo tak u nas sie mówi, łopatą to węgiel się ładuje))na spawie po roku używania ...nie polecam

wole zeby sie styl łamał i się go wymieni, teraz tylko takie kupuje, Monty Don ma takie ogrodowiskowe, ze stali nierdzewnej juz 25 lat mu służy, w którymś programie pokazywał

PS kupiłam widły amerykańskie ze stali nierdzewnej i po tygodniu pracy (orki nawet) styl sie złamał, wymianka szybko poszłai bedzie i bedzie tylko nie z orginalnym ładnym stylem(u nas sa jakies niezbyt ładne style w sklepach)
A_gawa 19:46, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Uuu, ja już mam ponad 4 lata, a kopię jak kret.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
19:49, 25 sie 2014
u mnie młodziez używa ...ma dużo ...dużo ...za dużo siły
mWilQ 20:03, 25 sie 2014

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Fiskarsy miałem tylko aluminiowe (90zł) i zdecydowanie odradzam. Puszczają nity, wyginają się jak zabawki. Szpadel musi być stalowy. Od taty pożyczyłem polskiej produkcji (charakterystyczne łączenie czerwonego z czarnym), koszt do 30 złotych. Przerzuciłem nim około 500 ton ziemii i jedyne co nie wytrzymało to nit przy uchwycie (zamieniłem na śrubę i dalej macham). Ostatnio żona kupiła mi szpadel tego samego producenta, tylko z dodatkową warstwą ochronną, srebrno czarny (35zł). Ściągnąłem nim około 300 taczek ziemii, nie oszczędzam i szczerze nie widać po nim śladu zniszczenia. Jak trafię na człowieka, który nimi handluje, to spiszę producenta, ja swoją naklejkę z logo niestety wyrzuciłem.

Wracając do Fiskarsa to producent ma tylko dobrą gwarancję (wieczystą), ale ile razy można wysyłać sprzęt. Dla mnie marka już się skończyła, lecą na opinii, stali się kolejnym marketowym wypełniaczem, który postawił na zysk, a zapomniał o jakości.
____________________
Wilcze pole
Gabriela 20:09, 25 sie 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
W takim razie kiedyś z Fiskarsem było inaczej, bo ja mam ich sprzęt - szpadel, widły amerykańskie, dużą łopatę właśnie, grabie, nożyce do cięcia gałęzi, żywopłotów, małe łopatki i widełki już kilkanaście lat, wszystko kupione właściwie jednocześnie. Cały ten sprzęt tylko się ostrzy i konserwuje i nic nigdy się nie wygięło, ani nie złamało i zawsze go polecałam. Ale już nie pierwszy raz słyszę ostatnio, że dobra jakość minęła, choć ceny nadal dość wysokie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Madzenka 21:18, 25 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Używam Fiskarsa od 4 lat...zostawił u mnie ten szpadel w ogrodzie brukarz, który zniknął po wypłacie tygodniówki
Do tej pory idelanie przecina wszystkie linie kroplujące w czasie wykopywania roslin.... Ostra jak brzytwa!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
21:53, 25 sie 2014
bo zdobyczny przyeżyje wszystko

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies