Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Borówki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Borówki

patbor 13:15, 27 sie 2014

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 2
Witam, mimo, ze jestem od nie dawna na tym forum i dopiero rozpoczynam moją przygodę z ogrodnictwem postanowiłam założyć wątek o swoim bądź co bądź dopiero powstającym ogródku. Dosłownie postającym bo aktualnie wygląda on tak:


Tak więc nawet trawnik jest jeszcze w pudełku W każdym razie część roślin mam już kupione, czekam tylko na męża który powiedział, że musi jeszcze to wszystko wyrównać nanieść jakieś tam spadki itp
Ja w tym czasie przygotowałam kilka teoretycznych projektów rabat. Oto one:



Zależy mi, żeby to były rabaty w większosci nie wymagajace co tygodniowego pielenia bo mogę nie mieć po prostu na to czasu przy małym dziecku... Rośliny to głównie tuje, róże, jest mini hortensja, żurawki, różanecznik, magnolie, wisteria i milin (na pergolach nad huśtawką i hamakiem).
Nie wiem czy sadząc rośliny mogę dać pod korę(którą bdę wysypywać grządki) agrowłokninę. Zabezpieczyłą by ona mnie przed chwastami. Czy to dobry pomysł. Nie będzie jej wszędzie, poniewać tak jak na zdjęciu 2. w jednym miejscu będą rosły lilie i inne rośliny cebulowe.

Prosiłabym o jakieś rady czy to co wymyśliłam ma sens i ze sobą współgra?
____________________
Zuzula 13:56, 27 sie 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Witam Cię jako pierwsza.

Masa pracy przed Tobą, ale wielka radość tworzenia czegoś od nowa.
W doradzaniu jestem słaba, bo jeszcze się uczę, ale na pewno zaraz ktoś się odezwie i powie coś mądrego.

Jedno jest pewnie, agrowłókninę wszyscy Ci tu odradzą.

Poczytałaś o roślinach, które planujesz sadzić? To Twoja pierwsza ogrodowa przygoda?

Będę do Ciebie zaglądać i kibicować.

Pozdrawiam
Zuza.

____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Gardenarium 14:28, 27 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To co zrobiłaś ma sens, bo proste rabaty są proste w pielęgnacji. Pielenie i tak cię nie ominie, bo ogród to wieczna praca, ale jeśli ją lubisz - to dasz sobie radę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
patbor 19:01, 27 sie 2014

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 2
Tak, o wzystkich roślinach starałam się przeczytać jak najwięcej szczególnie jeśli chodzi o ich wymagania.
Jeśli mowa o moim doświadczeniu to można powiedzieć, że to dopiero początek
____________________
Wandzia1 11:54, 05 maj 2021

Dołączył: 05 maj 2021
Posty: 1
Chciałabym zacząć hodować w ogrodzie borówki amerykańskie. Niestety nie jestem pewna, czy taki preparat Florahumus też się przy nich sprawdzi. Stosowałam go przy warzywach oraz kwiatach i naprawdę wyglądają wspaniale. Może ktoś z Was by mi podpowiedział coś na ten temat?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies