Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak koncepcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak koncepcji

Anton1 20:32, 31 sie 2014

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 10
przeglądam różne ogrody i jakoś brak pomysłów co zrobić z niektórymi częsciami ogrodu


1. taki mały kawałek przed domem
myslałęm zeby zrobić jakąs sciezke z kamienia, płytki w trawie w trawie a po bokach moze wrzosy?



2.tu nie mam pomysłu co posadzic przy domu


3. największy problem jest z przestrzenia między domem a ogrodzeniem betonowym a pozniej z nasypem przy tarasie






yolka 21:02, 31 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj. Przy tarasie nie robiłabym nasypu, tylko wokół w odlegóści ok 70 cm murek np z granitu lub piaskowca, do środka ziemia i byłaby donica wokół tarasu. Po srodku schodek lub dwa prowadzące na trawnik i do dalszej części ogrodu
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 21:04, 31 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Dopiero teraz zobaczyłam schodki z tarasu
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Anton1 21:13, 31 sie 2014

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 10
schodki beda na dniach zlikwidowane a zrobione przez srodek tarasu
nasyp niestety musi zostac zeby obrzeza nie odpadły ))
Gardenarium 07:29, 01 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę tak, narysuj plan całego ogrodu, takie wycinkowe projektowanie nie prowadzi do czegoś spójnego, a będzie tylko oderwanymi kawałkami ogrodu nie mającymi z sobą nic wspólnego.

Żeby coś mądrze zaplanować, musisz właśnie tak zrobić.

Ta ścieżka przez środek nie jest dobrym pomysłem.
Nie jest też dobrym pomysłem posadzenie octowca w pobliżu tarasu, w ogóle ta roślina nie jest warta uwagi, poza tym, że jest tania i łatwo dostępna, ale za parę lat potrafi wyleźć nawet w tarasie

Jest bardzo ekspansywna, myślę, że na towarzystwo tarasu i Was jako jego uzytkowników zasłużyło wiele innych, pięknych drzew, krzewów i bylin.

Zacznij więc od planu całego ogrodu. Jako profesjonalista to właśnie polecam. Potem postaram się podpowiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies