Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Donica miejska

Pokaż wątki Pokaż posty

Donica miejska

agata87 13:44, 05 wrz 2014

Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 3
Dzien dobry

Mam ogromną prośbę, czy ktoś mogłby mi zaproponować aranżacje donicy miejskiej, która będzie łatwa w utrzymaniu i nadaje się do warunków miejskich.
Donice będą zestawione dwójkami - jedna większa- 70 cm wysokości, druga mniejsza o wysokości 40 cm. Pomyslałam o obsadzeniu tej mniejszej żywotnikiem zachodnim 'Danica' i bluszczem, ale brak pomysłu co dalej....
Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Gardenarium 14:11, 05 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To są bardzo małe donice, w zasadzie dużo się nie zmieści jak będzie tuja i bluszcz, a nawet bym śmiało twierdziła, że już nic więcej nie sadź. Kolorowe wrzosy ewentualnie.

Aranżacje z wrzosami i trawami masz tutaj na zdjęciach, dodasz do tui 'Danica'.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata87 14:23, 05 wrz 2014

Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 3
A czy myśli Pani, że obsadzenie tej wyższej 70 cm donicy świerkiem białym 'Conica' jest dobrym pomysłem?
Gardenarium 19:17, 05 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest dobrym pomysłem, nawet bym powiedziała, że jest złym pomysłem, natychmiast dostanie przędziorków, zżółknie i posypie się. W donicy będzie zawsze miał bardziej sucho niż w gruncie, więc nie polecam tego świerka.

To już dużo lepszy jest Platycladus orientalis 'Aurea Nana' - tuja wschodnia o kształcie wrzeciona i żółtych igiełkach.

Iglaki w donicach muszą mieć stałą wilgotność podłoża, na deszcz nie ma co liczyć, podlewamy nawet wtedy gdy pada deszcz i musi mieć dziurę w dnie donicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 05 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż te donice i gdzie mają stać, wtedy łatwiej będzie doradzić. Musisz wiedzieć, że donica a tym bardziej miejska, czyli stojąca na ulicy powinna być jak największa. Obawiam się, że te co masz wysokośc podałaś a średnica jaka jest? W takich małych donicach każda roślina która ma w niej zimować, będzie miała trudno.

Sezonowe kwiaty byłyby bardziej odpowiednie, trawy wysokie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata87 17:35, 23 maj 2016

Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 3
Czy mogłabym prosić o pomoc w doborze jakiegoś drzewka do donicy miejskiej....wysokość i średnica donicy 120 cm
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies