Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na ogród niskobudżetowy - pomóżcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na ogród niskobudżetowy - pomóżcie

Marino 14:52, 12 wrz 2014

Dołączył: 12 wrz 2014
Posty: 4
Od kilku dni próbuję zagospodarować teren wokół domu.
Chciałbym póki co wydzielić strefy takie jak : miejsce na basen, kojec dla psa, ognisko, hustawkę, drewutnię i mały ogródek oraz altanę , którą kiedyś też chciałbym mieć .
Póki co przed domem wykonane jest utwardzenie z kostki i zasiana trawa.
Po prawej stronie przy ogrodzeniu posadziłem 18 szmaragdów, obsadziłem skarpę przy tarasie i zastanawiam się co dalej. Reszta zieleni i podziału na poszczególne strefy do wykonania. Wjazd na działkę z kierunku południowo-zachodniego. Działka od lewej strony zacieniona przez drzewa na sąsiednich działkach.

Prosiłbym o zerknięcie na poniższy rysunek i udzielenie dobrych rad co do układu poszczególnych stref w celu uniknięcia popełnienia kardynalnych błedów Mile widziane byłyby też porady co do samej obsady.


____________________
Magda_ 14:54, 12 wrz 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
a może jakieś zdjęcia by się znalazły, łatwiej będzie coś podpowiedzieć
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Marino 15:03, 12 wrz 2014

Dołączył: 12 wrz 2014
Posty: 4
dziękuję za szybkie zainteresowanie tematem Zdjęcia oczywiście .... coś na szybko przed domem i za ..
____________________
A_gawa 15:15, 12 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Piękny domek! Masa możliwości! Gratuluję
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
15:25, 12 wrz 2014
witaj

moze to co napisze nie jest niskobudzetowe ..ale ja widze odrobine za mały taras, powiekszyłabym go ...zadaszenie go było dobrym pomysłem , sama mam zadaszony taras 11m długi i 3,5 szeroki i te 3,5 jest ciut za wasko metr wiecej by było w sam raz, nie musisz miec 11m ale około 5 na 5 jesli chcesz z niego z rodzina korzystać ..no bo jak sam to to co masz ci wystraczy na lezak i podziwianie .....jak chwasty rosną

nie spiesz sie z nasadzeniami masz zime przed soba poogladja rózne realizacje i okresl styl ogrodu jaki chcesz miec i ile czasu mozesz mu w tygodnu poswiecec

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/99-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-5-modernizacja-starego-lub-zaniedbanego-ogrodu

tu masz link pozostałe czesci tych artykułów znajdziesz na stronie głównej

miłej lektury
Marino 16:44, 12 wrz 2014

Dołączył: 12 wrz 2014
Posty: 4
eee_taam napisał(a)


za mały taras, powiekszyłabym go ...


eee_taam dzięki z linki do artykułu , na pewno przeczytam. Co do samego tarasu jakies 3 tygodnie temu z pomocą rodziny ukończyliśmy dzieło i nie zanosi się na powiekszanie jego powierzchni. Musi nam wystarczyć te 20 m2.
Ma tu być stół i krzesła dla 6-8 osób oraz 2-3 donice z kwiatami.
Leżakowanie przewidujemy na trawce

@ A_gawa :
dziękuję, możliwości faktycznie sporo ... powiedziałbym ,że dla laika zbyt wiele i stąd niniejszy wątek
____________________
A_gawa 18:29, 12 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Wiem o czym piszesz. Jednakże jak prześpisz się z ogrodem przez zimę, to na wiosnę będziesz miał masę pomysłów.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies