Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w stworzeniu rabaty za domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w stworzeniu rabaty za domem

agunia 08:40, 20 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Witam Was gorąco Kochani,
Proszę Was o pomoc w stworzeniu rabaty przy trawniku środek musi zostac wolny dla dzieci, to jest tył domu chciałabym stworzyć rabatę wzdłóż trawnika coś kolorowego bo siedząc tam jest bardzo smutny widok ,
Bardzo podobobają mi się pęcherznice , żurawki, i chcialbym mieć Perukowca ale nie wiem jak go wkomponować . Tu wzłóż trawnika myśałam o czymś wyższym i niższym coś niższego ,napewno chciałabym miec
1 Tylipany czyli miejsce na sezonowe kwiaty
2.Może jakies drzewo żeby patrząć przez balkon widzieć coś ładnego jednocześnie zasłaniającego te mury zasłaniającego te mury .Tylko nie wiem czy jakieś iglak czy drzewo ?

Pierwsze zdjęcie to właśnie widok z salonu i tarasu
3.Prosze pomózcie , jakie tlo zrbić czy znowu uglaki nie mam pojęcia wszędzie mam tuhje szmaragd i juz nie chce nimi obsadzać, .Może ktoś z Was umiałby zrobic jakis szikic ,może macie jakiś pomysł , pozdrawiam Was kochani Agnieszka
Jezeli znacie program w którym mozna stworzyć projekt to również będe wdzięczna z info
Barzdo podobami sie nowoczesny ogróg u Danusie może jakieś bukszpany ?
____________________
Zabawa w zielone
A_gawa 09:12, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Agnieszko, jeżeli chcesz pojedynczą rabatę, to masz mnóstwo inspiracji w ogrodach, które tworzyła Danusia. Wystarczy przejrzeć i coś sobie wybrać.
Nie piszesz z jakiej strony masz plan sadzić.
Przepiękne są też ogrody Wieloszki i any_art. Poszperaj. Wymierz jaką chcesz wielkość rabaty.
Mury ze starej cegły są piękne i osobiście wykorzystałabym ich urodę i zrobiła tam coś w stylu narzędziowni, drewutni, czy po prostu budynku poprawiającego urodę ogrodu.
Ogrody nowoczesne też tu znajdziesz.
Najpierw musisz sama zdecydować czego tak naprawdę chcesz.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 18:45, 20 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Perukowiec i pęcherznica mają ten sam kolor, nie warto ich łączyć na jednej rabacie, Do pęcherznicy trzeba dać albo krzewy o białych liściach (derenie Ivory Halo), albo o żółtych liściach (trzmieliny, tawuły japońskie Golden Princesse albo żółte berberysy.

Pęcherznice są dość wielkie, może inna odmiana, taka o powycinanych listkach? Może do nich miskanty Variegatus?

Perukowiec bardzo późno puszcza liście i choruje w ten sposób, że nagle cały krzew albo połowa zamiera.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agunia 07:00, 21 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Perukowiec i pęcherznica mają ten sam kolor, nie warto ich łączyć na jednej rabacie, Do pęcherznicy trzeba dać albo krzewy o białych liściach (derenie Ivory Halo), albo o żółtych liściach (trzmieliny, tawuły japońskie Golden Princesse albo żółte berberysy.

Pęcherznice są dość wielkie, może inna odmiana, taka o powycinanych listkach? Może do nich miskanty Variegatus?

Perukowiec bardzo późno puszcza liście i choruje w ten sposób, że nagle cały krzew albo połowa zamiera.


dziekuę Danusiu za podpowiedż ,
To co tam zasadzić przed tym murem ?
Danusiu kochana jakie tło zrobic dla tej rabatki nie umie sie na nic zdecydować może świerki kuliste ? napewno niskie chce żurawki może hortensje bukietowe akbo niskie róże no i chciałabym zrobić taką zatoczkę zawijanica z bukszpanów a w środku jakies drzewko
Danusiu jak bys miała jakiś pomysł to czekam z niecierpliwością fajna pogoda u mnie do sadzenia , buziaczki
____________________
Zabawa w zielone
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies