Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia-ogromny problem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia-ogromny problem

MartynaS 16:49, 21 wrz 2014

Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 2
Witam wszystkich maniaków ogrodowych
Mamy ogrodzoną działkę, jest na niej tylko trawnik i opaski na żywopłot. Mamy wydzielone 1,5m od ogrodzenia. Kupiłam około 600 sztuk sadzonek thui szmaragd i została posadzona 0,5m od ogrodzenia. Przed tujami zostało jakieś o,5m wolnego terenu (patrząc na docelową wysokośc i szerokość żywopłotu), co można tam posadzić?

Przed ogrodzeniem mam też opaskę o szerokości 1m i długości 55m, jakie drzewa alejowe można tam posadzić wzdłuż? stanowisko południowe




Pozdrawiam Martyna
Gardenarium 17:39, 21 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród z takimi monotonnymi rabatkami będzie nudny, bo jak sadzić przed tujami? pod sznurek? po 5 sztuk, na przemian? Trzeba nieco uatrakcyjnić ten wąski pasek, stworzyć powierzchnie np. wyżwirowane a nie tylko kora, będzie ciekawiej.

Drzewa alejowe?

Lipy, klony, dęby Fastigiata, graby.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartynaS 18:49, 21 wrz 2014

Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 2
Ten pas przed ulicą z drzewami dobrze żeby nie wchodził na ulicę więc musi być coś wąskiego. Te dęby troszkę nie pasujące na szpalery. Lipy klony i graby rosną za szerokie.

Przeglądałam zdjęcia Twojego ogrodu. Masz w jednym miejscu posadzonego buka, co to za odmiana?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies