Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Pikowanie żywotników (Thuja)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pikowanie żywotników (Thuja)

Syla 16:53, 14 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Myślę , że ta rabatka obok tarasu jest jak najbardziej ok, tylko bym ją powiękrzyła i powtórzyła rabatę z drugiej strony.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:03, 14 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Część rabaty zasypałabym żwirkiem i dałabym cisa szczepionego na pniu i dookoła wrzosy w trzech kolorach. U Ciebie w ogródku pojawiła się już łezka z kamyczków i w miejscach przy tarasie bym je powieliła. Spróbuję to narysować i dołączę obrazek. Natomiast myślę, że w środku łezki wsadziłabym kulę z bukszpanem a poza łezką posadziła bym wcześniej wspomnianego cisa i trzy plamy lub dwie kolorowych wrzosów ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:14, 14 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A może , thuja kurnik szczepiona na pniu (mocno puszysta kula) , trzy bukszpany kule i pomiędzy trzy żółte cyprysiki groszkowe Filifera Aurea Nana
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
tyna 17:32, 14 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Mam pytania: czy taras jest od południowej strony działki?
____________________
pozdrawiam :)
Syla 17:34, 14 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Kolorki wyblakły podczas scanowania a tak zapytam z ciekawości ...... czy masz swoje ulubione rośliny ?..... bo może z nich można coś fajnego skomponować?



Uploaded with ImageShack.us

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 18:11, 14 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba tam posadzić coś na pniu, kulę z cisa, albo tuję. Chodzi o to, że jest blisko domu, więc nie można nic, co będzie rosło mocno. Coś, co trzyma się w ryzach dzięki cięciu. Może jeszcze być trzmielina "Emerald'n Gold" na pniu.
Np.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 18:42, 14 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)






Bardzo mi się podoba to, co widzę na tym zdjęciu))
Powinien to obejrzeć znajomy, który nie bardzo ma pomysł na swój leśny ogród.....
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 20:00, 14 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być także miłorząb "Mariken" Prunus cistena na pniu, ostrokrzew również pienny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:05, 14 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tynko, w pachysandrze rosną jeszcze tulipany.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ka79sia 11:47, 15 gru 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Podobają mi sie wasze pomysły,narazie nie za bardzo znam się na roślinach(nie znam nazw roslin) ,podobają mi się iglaki najbardziej miniaturki karołwate,ale wiem napewno , że same iglaki to będzie za smutno.Co do bukszpanów to bardzo je lubię ale... w odpowiedniej odległości- ze względu na zapach.Z drugiej strony tarasu rośnie róża szczepiona na pniu,chciałam ją eksmitować ,ale to prezent jeden z wielu od mamusi i nie chcę jej robić przykrości.Ta róża na złość przepięknie kwitnie od końca maja do listopada,może można stworzyć kompozycję w której byłaby ta róża?Pomysł Sylwi aby powiekszyć rabatę i zrobić ją z obu stron bardzo mi się podoba.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies