Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Pikowanie żywotników (Thuja)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pikowanie żywotników (Thuja)

ka79sia 11:50, 15 gru 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Rozumiem że, te rosliny które tam rosną trzeba stamtąd zabrać?
____________________
ka79sia 11:52, 15 gru 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
TYNA tak taras jest od strony południowo-zachodniej .
____________________
tyna 12:46, 15 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
ka79sia napisał(a)
TYNA tak taras jest od strony południowo-zachodniej .

Wchodzą w grę rośliny wytrzymujące stanowiska słoneczne, poszerzenie rabaty moim zdaniem konieczne + dodanie z drugiej strony nasadzeń, pod oknem. Na twoim miejscu schowałabym taras, otoczyła roślinnością, dodała prostą pergolę z pnączami. Chodzi mi o zasłonięcie się i stworzenie przytulnego miejsca. Widziałabym też przemyślaną, atrakcyjną roslinkę na tle okna.

Aby otulić tutaj dom roślinami, usunęłabym karłowe z narożnika, pod ścianami domu powinien być pierwszy plan z wyższych i dopiero reszta. Albo posadziłabym niższe okrywowe i rośliny szczepione na pniu, tak jak już Ci doradziła Danusia i Sylwia

PS. Nie pasuje mi "twój temat" w tym wątku....
____________________
pozdrawiam :)
Syla 13:15, 15 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Justyna ma rację ...... będziemy kontynuować rozmowę i wklejać zdjęcia na Twoim wątku porządek musi być ))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ka79sia 14:33, 17 gru 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
ok.
____________________
Matka 21:52, 29 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a jak się robi, tzn. ukorzenia sadzonki iglaków?bo raz słyszałąm o gałązce z piętką, a innym razem o ucięciu młodego przyrostu na granicy zdrewnienia, więc nie wiem. W jakiej ziemi ukorzeniać?czy wszystkie iglaczki(tuje, jałowce,itp)rozmnaża się tak smao?
____________________
U Matki
Gardenarium 22:01, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najłatwiej rozmnożyć tuje, cisy dużo gorzej się ukorzeniają, ale często w ogrodach są siewki pod drzewem

Jałowce można rozmnażać przez odkłady, przysypując gałęzie ziemią i przykładając np. kamieniem, tak jak było w wątku hortensjowym. Czasem same już mają korzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 22:03, 29 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
to jak tuje rozmnożyć, jak pisałam wcześniej z piętką czy beż?
____________________
U Matki
Gardenarium 22:22, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej do rozmnażania zrobić specjalny zagonik, przykryć go rurami i folią, albo w inspekcie pod szybą.
Aby przygotować sadzonki trzeba oderwać (nie odcinać nożem) gałązki, najlepiej z pędów bocznych, aby była tzw. piętka. Końcówkę piętki odciąć, najmłodszy przyrost skrócić, aby sadzonka miała około 10 cm. Zanurzyc w ukorzeniaczu do sadzonek zdrewniałych i wsadzic do piasku, plus ewentualnie trochę torfu.
Możesz Bogda użyć skrzyneczek i posadzic w nie jedna przy drugiej i przykryć folią. Co jakiś czas trzeba wietrzyć i zraszać sadzonki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_nowak 15:54, 23 lut 2014


Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 84
zaczynają mi pękać nasiona tui. Mam pytanie w jakiej temperaturze powinnam je teraz trzymać, żeby nie zmarnować siewek. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies