Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Preparaty Em

Pokaż wątki Pokaż posty

Preparaty Em

waldek727 21:13, 12 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mira napisał(a)
Ten preparat ma ważność do jesieni 2015 roku.To teraz czekam na instrukcję co dalej.O wyciągu z kompostu już przeczytałam a jakże.A gdzie melasę kupię?

Miro.
Melasę najprościej kupić w sklepie lub na stoisku ze zdrową żywnością.
Słoiczek kosztuje w granicach 10-15 zł. Możesz też zamówić na all z tym, że dojdą koszty przesyłki.

agneszka napisała:
Bardzo ciekawy wątek. Ja również chętnie przeczytam.

Agnieszko. Nie wiem który wątek Cię zaciekawił.
Jeżeli ten o preparatach EM, to jeśli chodzi o mnie to ja jestem tutaj tylko gościem, ponieważ nie mam czego tu szukać. Ze świetnymi efektami pożyteczne mikroorganizmy w dużo większym wymiarze pozyskuję za darmo sam robiąc wyciągi z kompostu oraz gnojówki roślinne. Link do wątku o ANHK jest powyżej i tam służę Tobie i innym swoją pomocą oraz dzielę się swoim doświadczeniem dotyczącym tego tematu.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
MiraR 14:55, 01 kwi 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Waldku czy już można zastosować preparat Em czy czekać jak się ociepli?
____________________
waldek727 18:20, 01 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Miro.
Pożyteczne mikroorganizmy sprzedawane w sklepach pobierane są z próchniczej ziemi takiej jak kompost. Następnie są selekcjonowane i preparowane do form przetrwalnikowych aby mogły trafić do handlu. Jeżeli ktoś stosuje E-my to przed wprowadzeniem ich do gleby lub w środowisko roślin powinien postępować z nimi podobnie jak to opisuję w wątku o ANHK.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
wietrzyk 22:22, 06 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Mira napisał(a)
Waldku czy już można zastosować preparat Em czy czekać jak się ociepli?


Hej Miro
Nie znalazłam odpowiedzi na twoje pytanie w poście Waldka, więc pozwolę sobie wtrącić co mi wiadomo
Optymalny zakres temperatur dla zastosowania Em-ów to 8 - 40 stopni. Najlepsza do zastosowania jest wilgotna, deszczowa pogoda.
Preparaty przechowywać w temp. 10-20 stopni.

W ubiegłym roku pierwszy raz zastosowałam Em-y. Niestety nie mogę jeszcze nic napisac odnośnie efektów, ale w tym sezonie na pewno będę kontynuować

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
MiraR 07:16, 10 kwi 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Wietrzyku bardzo dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
____________________
justi 22:56, 22 maj 2015


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Poczytałam sobie ten wątek i tak sobie myślę, że po roku czy dwóch to sensacyjnych efektów może nie być, ale po 5 może już zauważymy. Czy to prawda nie wiem tylko moja dedukcja. Na rabaty podsypuję kompost, roślinki w miarę zdrowe i szybko rosną. Tylko, że razem z tym kompostem rozsiewam chwasty i to jest najgorsze, bo po deszczach mam wysyp siewek chwastowych na rabatach.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Michal77 18:46, 25 wrz 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 44
witam,

kontynuuje w tym miejscy rozmowę o bokashi która rozpoczęła się w wątku Waldka 727 "Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK" a tematycznie bardziej zbliżona jest do EM niż do ANHK.

Użytkownicy EM'ów znają pewnie dobrze bokashi - dla reszty wiedza w pigułce: sposób domowego kompostowania odpadów w wiadrach (proces beztlenowy) przy użyciu otrąb bokashi (startera fermentacyjnego). spragnionych głebszej wiedzy odsyłam do wujka gugla

A jakie zalety? Zerknijcie sami - bokashi użyte przy renowacji trawnika:





Murawa została zdjęta, po czym ziemia wybrana i wymieszana w proporcjach : 50% bokashi + 25% kompost + 25% rodzima glina . Po operacji założona stara murawa - nie dosiewałem nowej trawy.
Efekty na zdjęciu po 3-4 tygodniach.
Oczywiście myśle że ten efekt to głównie zasługa azotu zawartego w bokashi. Zobaczymy jak w perspektywie długoterminowej się sprawdzi się ta mieszanka.

Jeśli macie jakieś własne doświadczenia z bokashi dajcie znać - chętnie poczytam.

____________________
pozdrawiam Michał
Basilikum 18:43, 01 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a ja wlasnie kupilam Em i bede tez robic Bokashi. U nas sa bardzo popularne. Mysle, ze na efekty bedzie trzeba troche poczekac.
Kupila tez srodek do sprzatania i wlasnie pucuje lazienke, czyli bakterie pucuja za mnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies