Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Preparaty Em

Pokaż wątki Pokaż posty

Preparaty Em

MiraR 13:43, 27 wrz 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Czy ktoś używał tych preparatów w ogrodzie do użyźniania gleby? Czy może podzielić się doświadczeniem?
____________________
malgorzata_s... 13:51, 27 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Ja nie używałam ale Jola z wątku ogrodnicza i jej mały ogródeczek opowiadała że jej pacjentki używałyi są zachwycony efektami. Podobno rośliny pięknie rosną inie chorują wcale. Na wiosnę zamierza zastosować
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Madzenka 15:34, 27 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Używalam i nie widziałam żadnego efektu. Wydałam 200 zł na wariant z wrotyczem, opuchlaki nie zginęły a rośliny jakoś lepiej nie wyglądały...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MiraR 19:33, 27 wrz 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
No i dwie sprzeczne informacje
____________________
malgorzata_s... 20:43, 27 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Jak Marzenia przetestowała to jej opinia miarodajna Ja tylko tak słyszałam wiec nie wiem nic pewnego
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
waldek727 20:56, 27 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ja nie wyobrażam sobie abym nie wzbogacał i nie uzupełniał gleby pożytecznymi mikroorganizmami. Przecież to przede wszystkim niepatogenne bakterie i grzyby żyjąc w symbiozie z korzeniami roślin dostarczają im w odpowiedniej formie niezbędne do życia pierwiastki. Ponadto trzy razy w sezonie wegetacyjnym wykonuję opryski dolistne. W ten sposób dbam o zdrowie roślin które na skutek przewagi pożytecznych mikroorganizmów nad mikroorganizmami patogennymi nie są zagrożone żadnymi chorobami.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
MiraR 23:15, 27 wrz 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
I właśnie na takiej wiadomości mi zależało,dziękuję Waldku.Mam zakupiony preparat 5 litrowy.Czyli opryskujesz i podlewasz tak? I taką samą dawką jeśli chodzi o rozcieńczenie? Trzy razy w sezonie to czyli od marca,kwietnia do października tak?
____________________
waldek727 11:51, 28 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mira.
Ja poza mączkami skalnymi i rosahumusem nie kupuję do pielęgnacji ogrodu nic na all ani w centrach ogrodniczych. Zwracam glebie to co jej zabrałem lub jest niszczone przez inne niezależne ode mnie czynniki tylko nawozami, preparatami i bio-preparatami pozyskanymi z własnego ogrodu, natury, bądź gospodarstw rolnych i stadnin koni. Jeszcze raz przypomnę, że od sześciu lat nie nawożę roślin sztucznie otrzymywanymi nawozami oraz nie niszczę pożytecznych mikroorganizmów glebowych i zasiedlających rośliny rakotwórczymi chemicznymi opryskami. Rośliny same potrafią się bronić przed atakiem wszelkich patogenów. Ja jako ogrodnik staram się im w tym pomóc poprzez stwarzanie warunków negatywnie wpływających na wzrost i rozmnażanie wszelkich chorobotwórczych istot, jak również wpływając negatywnie na ich zarządzanie swoją strukturą wewnętrzną. Tzw.metabolizm.
Jeżeli coś jest niezrozumiałe to postaram się napisać to w prostszych słowach.
Mira.
Masz już zakupiony preparat i trzeba go już spożytkować. Spójrz na datę ważności i mnie o tym poinformuj. Do aktywacji mikroorganizmów potrzebna Ci będzie jeszcze melasa.
Skorzystaj również z wiadomości zawartych tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
MiraR 14:28, 28 wrz 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Ten preparat ma ważność do jesieni 2015 roku.To teraz czekam na instrukcję co dalej.O wyciągu z kompostu już przeczytałam a jakże.A gdzie melasę kupię?
____________________
agneszka 15:20, 12 paź 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Bardzo ciekawy wątek. Ja również chętnie przeczytam.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies