Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Cisy i łąka, która czeka na drzewa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cisy i łąka, która czeka na drzewa

kasiamaj 21:16, 02 paź 2014

Dołączył: 01 paź 2014
Posty: 1
dzień dobry,
od 2008 r. z lepszymi i gorszymi rezultatami staramy sie z mężem "zaogrodzić" otoczenie naszego domu. Chętnie zaglądam na to forum, wiele razy skorzystałam z podczytanych tu porad. Jednak tym razem klops - zupełnie nie mam pomysłu co zrobić. Będę wdzięczna na Wasze sugestie, zależy mi na ładnym otoczeniu, a sama już nic nowego nie wymyśle.

"Problemy" mam dwa:
1. cisy - a konkretnie 10, zasadzonych w rządku, prezentują się tak jak na zdjęciu. Są dokładnie naprzeciwko wejścia do domu, i niestety zupełnie nas nie odgradzają od sąsiadów. Nasadzenia w tej linii (wzdłuż ogrodzenia) to leszczyny, kaliny, trzmieliny, perukowce, sumak, jałowce i kosodrzewina odcinają naszą działkę od działki sąsiadów, na której dość niespodziewanie powstał nowy dom. A cisy nie dosyć że nas nie osłaniają, to jeszcze chyba są zbyt regularne. Z drugiej strony trochę mi ich żal, już tyle lat rosną. Jak myślicie, może można je jakoś pogrupować? Poprzesadzać? A może coś między nimi dosadzić?


2.zadrzewienie - chcieliśmy zadrzewić - zalesić dolną część działki - 15/25 m. Jak widzicie na zdjęciu mieszkamy w otoczeniu pól, i przydałby się trochę drzew. I też nie wiem jak podejść do tego tematu - sadzić na żywioł - co mi w ręce wpadnie, czy przygotować jakiś plan? Nie wykluczamy drzew owocowych, ale wolelibyśmy wierzby? klony? drzewa iglaste? Jak widzicie zbyt dużo możliwości to też problem.


Będę wdzięczna za wasze opinie i sugestie, ja już te tematy przegadywałam tyle razy, że powoli tracę do nich serce...
Gardenarium 21:30, 02 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj fajne te cisy, trzeba je tylko jakoś wyrównać, a między nimi posadzić takie same cisy, jakby się dało to sporej wielkości, żeby się za bardzo nie różniły.

Wierzb nie sadź, są niezbyt długowieczne, kruche i śmiecą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:33, 02 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrównaj do czerwonej kreski, reszta dorośnie. Pomiędzy posadź kolejne cisy, też kolumnowe, szkoda przesadzać i ruszać.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:34, 02 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wytnij równo kanty (mnie ręka się trzęsła) i posyp korą zmieloną. Bedzie łądniej i będzie rabata a nie taniec z kosiarką między cisami.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies