Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśny ogród z plażą

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśny ogród z plażą

Bogdzia 18:12, 18 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sporo masz tych rododendronów i ładnie wygladaja.Ciekawa jestem całego ogrodu tylko nie zrozumiałam jak to jest 1750m mają dwie działki łącznie czy kazda osobno?Na pytanie odpowiedziałam u siebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
uleczka 10:10, 19 mar 2015

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 48
Bogdzia napisał(a)
Sporo masz tych rododendronów i ładnie wygladaja.Ciekawa jestem całego ogrodu tylko nie zrozumiałam jak to jest 1750m mają dwie działki łącznie czy kazda osobno?Na pytanie odpowiedziałam u siebie.




Bogdziu mam łącznie 1750 m.kw. Pisałam o dwóch działkach bo dokupioną od ubiegłego roku urządzamy, powstał taras, boisko, tzw plaża żwirowa, a tej zimy budynek z sauną.
____________________
Leśny ogród z plażą
uleczka 10:16, 19 mar 2015

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 48


wczorajsza zorza polarna nad Bukowcem
____________________
Leśny ogród z plażą
Bogdzia 18:52, 19 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
uleczka napisał(a)


wczorajsza zorza polarna nad Bukowcem


Piękne zdjecie a ja wyglądałam i nic nie było widac. O której była ta zorza? Na szczęście już kiedyś zorze w Polsce widziałam , cudne zjawisko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
uleczka 19:31, 19 mar 2015

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 48
Zdjęcia mąż robił około północy, w realu aż takich efektów nie było widać.
____________________
Leśny ogród z plażą
Bogdzia 19:35, 19 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
uleczka napisał(a)
Zdjęcia mąż robił około północy, w realu aż takich efektów nie było widać.


Toteż ja nie widziałam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 20:00, 19 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Witaj Ula. Po tych kilku zdjęciach widać już że masz bardzo ładny ogród i "robotnego" małżonka Domek z sauną... Ech. Bardzo podoba mi się też twój taras, fajnie wpisuje się w klimat leśnej działki. Jako miłośniczka wrzosowatych to masz farta że tak blisko Bogdzi jesteś Będę sobie czasem podglądać co tu wyczyniasz. A kiedy zakładaliście ogród? Bo wygląda całkiem dojrzale.
Pozdrawiam
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
uleczka 17:07, 24 mar 2015

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 48
jankosia napisał(a)
Witaj Ula. Po tych kilku zdjęciach widać już że masz bardzo ładny ogród i "robotnego" małżonka Domek z sauną... Ech. Bardzo podoba mi się też twój taras, fajnie wpisuje się w klimat leśnej działki. Jako miłośniczka wrzosowatych to masz farta że tak blisko Bogdzi jesteś Będę sobie czasem podglądać co tu wyczyniasz. A kiedy zakładaliście ogród? Bo wygląda całkiem dojrzale.
Pozdrawiam


Monika, dzięki za miłe słowa, serdecznie zapraszam. Mieszkamy 6 lat ale w naszym przypadku trudno powiedzieć o zakładaniu ogrodu, nasza działka była zarośnięta młodymi sosnami i brzozami i to one królują do tej pory. Między i pod drzewami próbuje tworzyć rabaty, które w miarę będą pasowały do klimatu ogrodu. Co roku coś nowego powstaje. W poprzednim sezonie M zrobił tras i tzw. plażę, to lato pewnie minie na wykończeniu sauny. Ja mam zaplanowanie zrobienie kolejnej rabaty pod sosnami. Tylko co posadzić? Myślę o hortensjach ale co pomiędzy? Może trawy? Tylko czy nie będą miały za mało słońca? Jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji mam, póki co wciąż pozostał trawnik do wertykulacji.
____________________
Leśny ogród z plażą
jankosia 21:56, 24 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Jak słyszę o samosiejkach sosny i brzozy to gleba pewnie lekka i kwaśna? U mnie podobnie A taras masz rasowy. My się przymierzamy w tym roku zrobić z naszym porządek. A jakie to drewno? I czy teraz pozwalasz mu nabierać patyny czy malujecie co roku? Bo ja ciągle nie podjęłam decyzji. Lubię jak się drewno starzeje, ale nie każde robi to "z gracją"
U mnie pod sosnami póki co nic nie ma ale jak tam czasem do różaneczników zaglądam to aż się dziwię że cokolwiek tam rośnie Przymierzę się kiedyś i do zakątka pod sosnami ale to na pewno nie w tym roku- inne priorytety
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
uleczka 22:25, 24 mar 2015

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 48
jankosia napisał(a)
Jak słyszę o samosiejkach sosny i brzozy to gleba pewnie lekka i kwaśna? U mnie podobnie A taras masz rasowy. My się przymierzamy w tym roku zrobić z naszym porządek. A jakie to drewno? I czy teraz pozwalasz mu nabierać patyny czy malujecie co roku? Bo ja ciągle nie podjęłam decyzji. Lubię jak się drewno starzeje, ale nie każde robi to "z gracją"
U mnie pod sosnami póki co nic nie ma ale jak tam czasem do różaneczników zaglądam to aż się dziwię że cokolwiek tam rośnie Przymierzę się kiedyś i do zakątka pod sosnami ale to na pewno nie w tym roku- inne priorytety


Ziemi u mnie nie ma. Bury piach na głębokości 20 cm a dalej już żółty.
Pod każdą roślinkę kopany głęboki dół i ziemia z kompostem i obornikiem nawieziona.
Taras robiliśmy w ubiegłym roku, zimę przetrwał bez szwanku. Jest z drewna modrzewiowego. Myślę, że malowanie obowiązkowe co roku.
____________________
Leśny ogród z plażą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies