Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Balea 20:09, 01 lis 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
siakowa napisał(a)
mowisz o tym zdjeciu? Wszystko zalezy od stanowiska, te pomaranczowe poprostu szybciej sie przebarwily a te zolte dopiero zaczęły we wglebniku mam 3 sztuki i jedna np dopoero co zaczyna lapac kolor podczas gdy 2 sa juz zolte ta jedna kest bardziej osłonięta


Mowie tak ogolnie o wszystkich doorenbosach ktore do tej pory na zdjeciach widzialam.
Niby to ta sama odmiana ale jednac sie inaczej przebarwiaja.
Widzialam juz zdjecia gdzie wiecej doorenbosow obok siebie stalo, czyli na tym samym stanowisku a mialy dwa rozne kolory, lub tak jak u ciebie, jedna jeszcze byla zielona a inne sie juz calkowicie przebarwily.

Zastanawiam sie poprostu dlaczego tak jest i od czego to zalezy skoro stanowisko jest to samo




KasiaBawaria 08:46, 02 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
siakowa napisał(a)
szerokosci /długości czy głębokości?


Tego i tego
Dzien dobry.
____________________
Zapraszam na kawe
beata_m 10:41, 02 lis 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
siakowa napisał(a)
próbuj kapusta niezawodna a. Stipa nie szumi ona tylko bezglosnie tanczy


faktycznie masz rację ... tańczy
Kasia to moje poletko-skarpka ma może 4,00 x 1,00 m. Na razie stipa w dużej ilości się tam wysiała więc mam nadzieję, że dopisze w przyszłym roku. Wrzuciłam dosłownie pięć kępek jeżówki (powinna być mocno różowa) co byś polecała dosadzić jeszcze?!
Szałwie, rozchodnik czy jarzmianki?! Wydaje mi się, że coś jeszcze mogłoby tam pójść ale nie wiem co żeby dalej było lekko i zwiewnie?!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
KasiaBawaria 16:47, 02 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moim zdaniem rozchodnik jest krotko ladny z trawami. Szalwie kwitna cale lato do teraz, jarzmianki tez.Chyba bym dala jezowki i jarzmianki.
Czyli tylko 1 metr szerokosci. I te trawy sa w dwoch rzedach?
____________________
Zapraszam na kawe
Lodzia 11:04, 08 lis 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Kasia- Ty bedziesz chyba najlepiej wiedziała. Czy te tysiące nasionek stipy, które pałętają mi się w żwirku wybierać lub wciągnąć odkurzaczem? Boję się co z tego bedzie w przyszłym roku tzn. że plewienie będzie to już chyba sobie zdałam z tego sprawę...
beata_m 10:48, 09 lis 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
KasiaBawaria napisał(a)
Moim zdaniem rozchodnik jest krotko ladny z trawami. Szalwie kwitna cale lato do teraz, jarzmianki tez.Chyba bym dala jezowki i jarzmianki.
Czyli tylko 1 metr szerokosci. I te trawy sa w dwoch rzedach?


Hej Kasiu nie w dwóch rzędach. Ona jest bardzo nieregularnie tak jak się sama wysiała
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
siakowa 22:37, 16 lut 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
KasiaBawaria napisał(a)


Tego i tego
Dzien dobry.
oj widzisz nie wchodzialmmtu i zapomnialam..
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 22:37, 16 lut 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
beata_m napisał(a)


faktycznie masz rację ... tańczy
Kasia to moje poletko-skarpka ma może 4,00 x 1,00 m. Na razie stipa w dużej ilości się tam wysiała więc mam nadzieję, że dopisze w przyszłym roku. Wrzuciłam dosłownie pięć kępek jeżówki (powinna być mocno różowa) co byś polecała dosadzić jeszcze?!
Szałwie, rozchodnik czy jarzmianki?! Wydaje mi się, że coś jeszcze mogłoby tam pójść ale nie wiem co żeby dalej było lekko i zwiewnie?!
jak ma byc zwoewnie to szalwia, choc lubie rozchodnikii w stipie, a jarzmiabka to bardziej do polcienia.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 22:38, 16 lut 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
KasiaBawaria napisał(a)
Moim zdaniem rozchodnik jest krotko ladny z trawami. Szalwie kwitna cale lato do teraz, jarzmianki tez.Chyba bym dala jezowki i jarzmianki.
Czyli tylko 1 metr szerokosci. I te trawy sa w dwoch rzedach?
ja uwazam ze rozchodnik ladny caly sezona, najpoerw jako zielony potem zmienia kolor i noe znika zimą!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 22:40, 16 lut 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Lodzia napisał(a)
Kasia- Ty bedziesz chyba najlepiej wiedziała. Czy te tysiące nasionek stipy, które pałętają mi się w żwirku wybierać lub wciągnąć odkurzaczem? Boję się co z tego bedzie w przyszłym roku tzn. że plewienie będzie to już chyba sobie zdałam z tego sprawę...
pytasz osobe ktora pozwala stipie samej wybierac miejsca gdzie bedzie rosnac no moze przesadzilam ale zupelnie bie wybieram zadnych koltunow ze zwirku. Nie martw sie xalkiem wszytskie nie urosna konkurencja zrobi swoje sle bedzoe duzo
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies