Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Swojski zakątek Lusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Swojski zakątek Lusi

LusiSylwia 07:48, 16 paź 2014


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
Luki napisał(a)
Witam różaneczniki powalają kwitnieniem i zdrowotnością bo wyglądają na bardzo zadbane krzewy. Na pewno reszta ogrodu szybko powstanie, ale zmieniać będziesz wiecznie... to już jest wpisane w ogrodniczkowanie

wiatj Luki różaneczniki to moja pierwsza "miłość" stąd już takie dorodne, tylko że tych "miłości" coraz więcej i więcej więc na wiosnę będą zmiany. Tearaz tylko cebulowe i koniec. Chodź przyznam że róże zawitały u mnie wczoraj Laguna, Chopin i Jan Paweł II narazie nie pokarzę po tylko sztywne badyle ha
Co do żurawek poczekam do wiosny bo wszędzie małe pojemniki pozdrowionka
____________________
Swojski zakątek Lusi
bdan 06:54, 17 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witaj Lusi. Dziękuję za wizytę u mnie i miłe słowa.

Idzie czas zimy więc będziesz miec sporo czasu na wymyslanie rabatek.
Będę zaglądać.

LusiSylwia 07:17, 23 paź 2014


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
cały czas myślę co z moją tragiczną rabatą i już mętlik w głowie. Zamieściłam w wątku projektowanie ogrodów - pojedyńcze pytania na temat projektowania rabat moje pomysły ale nikt tam chyba nie zagląda
teraz tak myślę że może coś na pniu dać wzdłuż tej rabaty hmm
____________________
Swojski zakątek Lusi
ewsyg 22:42, 01 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
witaj Sylwio wśród pozytywnie zakręconych osób.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
LusiSylwia 10:06, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
witam
wraz z rozpoczęciem prac w ogrodzie rozpoczynam pisanie i witam gorąco po przerwie zimowej.
____________________
Swojski zakątek Lusi
LusiSylwia 10:25, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
proszę ogromnie o pomoc w zaprojektowaniu mojej rabatki która jest tuż przy wjeździe pomiędzy domem a garażem , z lewej ogrodzenia - cały dzień słoneczko tam przygrzewa.
Na tą chwilę chodniczek wyrzucony nie wiem co z hakuro zrobić? myślę że bukszpany i lawenda byłyby idealne ale czekam na wszystkie sugestie i pomoc bo jakoś inwencji brak.
Wiecej zdjęć na początku wątku i

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=237#post_9
Zdjęcia stanu obecnego popołudniu wrzucę może komuś coś w glowie zaświta
A może coś na pniu hmm trzmielina?
pozdrawiam i uśmiech przesyłam
____________________
Swojski zakątek Lusi
LusiSylwia 10:47, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
oto miejsce
____________________
Swojski zakątek Lusi
ewsyg 11:09, 21 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Sylwio. Teraz na szybko, później zajrzę na dłużej. Hakuro proponuję do doniczki, i ją zadołuj. Jak będziesz wiedziała gdzie ją dać to ją wysadzisz z doniczki. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
LusiSylwia 23:24, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
dobry wieczór
popstrykałam troszkę zdjęć i może wymyślimy coś pięknego

miłej nocy życzę
____________________
Swojski zakątek Lusi
EwaG 07:53, 22 kwi 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
LusiSylwia napisał(a)
Dodam tylko że kocham tulipany, Rh, hortensje i zaczynam przygodę z różami, a po lekturze Ogrodowiska doceniam jak piękne są żurawki, trawy i hosty (nie posiadam jeszcze). Nie mogę się oderwać od tego forum wielki szacunek i podziękowania do szefowej p Danusiu dziękuję za to miesjce dobrze że zima idzie, bo nic w ogrodzie bym nie zrobiła tylko ciągle przeglądam coraz to cudowniejsze wątki. Ależ Wam zazdroszczę tych przepięknych ogrodów-ale pasję mamy wspólną to juz coś.
A teraz to co mnie straszy do kapitalnego remontu rabata nr 4 przy wjeździe


Czekam na sugestie
pozdrawiam


Lusiu trudno Ci pomóc, bo trudno się zorientowac co pokazujesz.
Czyli masz zrobiony podjazd do domu, a ta część znajduje się między domem i garażem wewnatrz działki? Tak?
Czy "droga" dla samochodów i chodnik zmieniasz czy zostawiasz w tym kształcie. W dużej mierze to będzie determinowac dlasze projektowanie.

Chciałam tez zwrócić uwagę (i nie odbieraj tego jako złośliwości, ale jako spojrzenie kogoś z boku, a dodam , że sie zajmuje projektowaniem ogrodów), ale podjazd do domu ma dziwną linię. Jest trochę zbyt poszarpana. Ja bym złagodziła nieco te brzuski i wydzieliła (np. przez dodanie kilku płaskich kamieni w tłuczniu wejście przez bramkę i "dojście" do domu.
Wieczorem zerknę raz jeszcze. Rozumiem, że lubisz swojskie klimaty?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies