Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Swojski zakątek Lusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Swojski zakątek Lusi

Nallar 11:15, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
No ja w projektowaniu nie pomogę, jestem noga w te klocki.
Z pomocą bratnich ogrodowiskowych duszyczek uda Ci się stworzyć piękne miejsce.
Rodki cudne, napisz kiedy je sadziłaś.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
LusiSylwia 11:53, 22 kwi 2015


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
Nallar napisał(a)
No ja w projektowaniu nie pomogę, jestem noga w te klocki.
Z pomocą bratnich ogrodowiskowych duszyczek uda Ci się stworzyć piękne miejsce.
Rodki cudne, napisz kiedy je sadziłaś.

pozdrowionka
moje rodki są już kilkuletnie sadziłam je 3-4 lata temu.
____________________
Swojski zakątek Lusi
LusiSylwia 12:30, 22 kwi 2015


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
EwaG dziękuję za odwiedziny bardzo mi miło
Tak chodzi mi o część pomiędzy domem a garażem.
Chodnik już jest zlikwidowany widać to na ostatnich zdjęciach, a jeśli chodzi o podjazd to jest on dość wąski i trudno mi cos tutaj zmieniać, ale jestem gotowa na zmiany i wszelkie sugestie. Do garażu spacerujemy podjazdem.
Jestem gotowa na zmiany i naprawdę nie czuję żadnych złośliwości tylko dobroduszność z Twojej strony i dziękuję za zainteresowanie.
____________________
Swojski zakątek Lusi
EwaG 21:54, 22 kwi 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Sylwio,

luźna propozycja, bo oczywiście za mało wiem o Twoich upodobaniach i ograniczeniach wynikających z kształtu działki (np. co to za drzwi widzoczne na zdjęciach i czy musi być do nich dojście czyli znak zapytania na zdjęciu).
Po pierwsze proponowalabym abyś połaczyła rabaty i dodała roślin (niskich bylin, mogą to być hosty przy rózanecznikach). Co to za żwir, którym zostały wysypane rabaty; różaneczniki lubią kwaśną glebę. Taki podział rabatą oddzieli nieco miejsce "biesiadne" od "wypoczynkowego". Może uda się też dodac jakieś wąskie drzewo (wiśnia 'Amanogawa', jarzębina 'Fastigiata').



Po drugie: rabata wzdłuż wjazdu do garażu. Proponowałabym, żeby posadzić na niej nieco wyższe krzewy, byliny i niższy pierwszy plan. Jak będziecie siedzieć w tym fragamencie to lepiej patrzeć na kwitnące rośliny niż na betonowy płot. Dobrze gdyby to były rośliny o chłodnych barwach (niebieski, biały). Wtedy odnosi się wrażenie, że rosną dalej. Może hortensje ogrodowe, lub piłkowane (np. Intermedia')jeżeli jest dosttecznie wilgotno. Lub dereń o białobrzeżonych liściach, niezbyt duży np. dereń biały IVORY HALO, pas bylin wyższych (odętka wirginijska, dzwonek brzoskwiniolistny, biała liatria kłosowa) a w pierwszym pasku powojnik bylinowy (te powojniki długo kwitną i sa warte popularyzacji).


3. Więcej powojników lub innych pnączy na płoty.

A tak można zmodernizować linię przy wejściu (bordowe kwadraty oznaczają kamienie zagłębione w tłuczniu; czerwona linia - koniecznie trzeba jakoś wydzielić te rośliny z podjazdu).


Co myślisz o propozycjach?
Acha, wierzbę trzeba radykalnie przyciąć.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Katkak 22:20, 24 kwi 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Sylwuś. Przepraszam, że dopiero dziś, ale przyznaję się bez bicia - zapomniałam. Ja w projektowaniu orłem niestety nie jestem, więc nie bardzo pomogę. JEdnak muszę powiedzieć, że plan, który zrobiła Ewa bardzo mi się podoba. Fajnie połączyła rabaty w jedną całość - jest przez to ład i wszystko fajnie się zgrywa. Hosty razem z rh fajny pomysł. Ja bym tam jeszcze jakichś trawek dodała, bo uwielbiam je. Są piękne, nadają poza tym fajnej lekkości, zwiewności i dynamiki jednocześnie. Może np. miskanty Morning Light, albo Zebrinusy? A żurawki mogłyby razem z hostami rosnąć - tak mi się wydaje, ale żaden ze mnie ekspert więc lepiej się zdaj na mądrzejszych. No i te pnącza na betonowe ogrodzenie to super pomysł. Ja bym jeszcze bluszcza do pnączy dodała, żeby było coś zimozielonego . Buziaki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Napia 23:22, 26 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
A jak Ty wyobrażasz sobie swój ogród? Czego od niego oczekujesz? Będzie łatwiej doradzać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
LusiSylwia 07:29, 27 kwi 2015


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
EwaG napisał(a)
Sylwio,

luźna propozycja, bo oczywiście za mało wiem o Twoich upodobaniach i ograniczeniach wynikających z kształtu działki (np. co to za drzwi widzoczne na zdjęciach i czy musi być do nich dojście czyli znak zapytania na zdjęciu).
Po pierwsze proponowalabym abyś połaczyła rabaty i dodała roślin (niskich bylin, mogą to być hosty przy rózanecznikach). Co to za żwir, którym zostały wysypane rabaty; różaneczniki lubią kwaśną glebę. Taki podział rabatą oddzieli nieco miejsce "biesiadne" od "wypoczynkowego". Może uda się też dodac jakieś wąskie drzewo (wiśnia 'Amanogawa', jarzębina 'Fastigiata').



Po drugie: rabata wzdłuż wjazdu do garażu. Proponowałabym, żeby posadzić na niej nieco wyższe krzewy, byliny i niższy pierwszy plan. Jak będziecie siedzieć w tym fragamencie to lepiej patrzeć na kwitnące rośliny niż na betonowy płot. Dobrze gdyby to były rośliny o chłodnych barwach (niebieski, biały). Wtedy odnosi się wrażenie, że rosną dalej. Może hortensje ogrodowe, lub piłkowane (np. Intermedia')jeżeli jest dosttecznie wilgotno. Lub dereń o białobrzeżonych liściach, niezbyt duży np. dereń biały IVORY HALO, pas bylin wyższych (odętka wirginijska, dzwonek brzoskwiniolistny, biała liatria kłosowa) a w pierwszym pasku powojnik bylinowy (te powojniki długo kwitną i sa warte popularyzacji).


3. Więcej powojników lub innych pnączy na płoty.

A tak można zmodernizować linię przy wejściu (bordowe kwadraty oznaczają kamienie zagłębione w tłuczniu; czerwona linia - koniecznie trzeba jakoś wydzielić te rośliny z podjazdu).


Co myślisz o propozycjach?
Acha, wierzbę trzeba radykalnie przyciąć.


witam
bardzo dziękuję za propozycję podoba mi się pomysł z rabatką lecz obawiam się jak ona będzie wyglądałą zimą nie ma nic zimozielonego ? może trzmielina na pniu?
zaszła chyba jakaś pomyłka odnośnie wejścia do domu bo znajduje się ono właśnie przy tej rabatce więc chciałabym żeby zimą też zdobiła chodź przyznam że uwielbiam hortensje zimą takie zasuszone i przyprószone śniegiem.
Jeżeli chodzi o drzwi widoczne na zdjęciu to nie musi być do nić dostępu to takie dodatkowe wejscie do garażu śmiało możemy zrobic tam rabatkę.
odętka wirginijska, dzwonek brzoskwiniolistny, biała liatria kłosowa piękne są wow - jak dla mnie to nowość w ogródeczku.
Reszta propozycji bardzo mi się podoba może własnie jakieś trawki dołożyć? jak proponuje Katkak.
Przepraszam że tak dlugo się nie odzywałam ale pojechałam na maly wypoczynek żeby nabrać sił na wyczyny w ogrodzie.
pozdr

____________________
Swojski zakątek Lusi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies