Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prośba o pomoc w wykończeniu rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Prośba o pomoc w wykończeniu rabat

Natemia 15:51, 03 lis 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
A myślałaś o roślinach okrywowych?
anitan 15:57, 03 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
myślałam ale obecnie to goła ziemia. Nie wiem co posadzić, zanin się zadomowią chwasty. Poza tym, chciałabym, żeby to była dość sztywna konstrukcja
zdjęcie zrobione przed pracą glebogryzarką
teraz, po prawej stronie na "skarpie" jest posadzona 5 metrowa katapla

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 16:07, 03 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
jest potencjał, co???
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Natemia 21:15, 04 lis 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
a no jest

Powiem Ci, że ja żałuję, że nie zainwestowałam w porządną firmę, która się zajmuje projektowaniem ogrodów. Byłaby do porządku wizualizacja - wiadomo jak to będzie wyglądać i ile trzeba zainwestować. Zrobiłoby się raz a dobrze.
anitan 08:24, 05 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
zainwestowałam, mamy wstępny projekt. Niestety, konieczne są oszczędności, więc z niektórych rozwiązań musieliśmy zrezygnować.
Zresztą, co osoba, to inne propozycje aranżacji, wzajemnie się w zasadzie wykluczające
Dlatego na razie, jeśli wystarczy funduszy wiosną zrobimy instalację nawadniającą, eletryczną, położymy na całość siatkę na krety i założymy trawnik. Powoli będziemy realizować kwestie nasadzeń.
Na skarpę proponowano nam podkłady kolejowe, ale naczytałam się na temat ich toksyczności, więc nie chcę ryzykować.
Szukamy innego rozwiązania.
Przez zimę jest trochę czasu na podjęcie decyzji.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Natemia 20:54, 05 lis 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
Pewnie, na spokojnie się zastanowicie przez zimę. Choć z tymi kompromisami ciężko bywa - zazwyczaj to co piękne, jest okropnie drogie Ja teraz staram się zasłonić kamienie jałowcami.
anitan 08:46, 06 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
masz rację. Gdybym miała fundusze, to nie zastanawiałabym się tak bardzo nad tematem wykończenia skarpy ani nad innym. Po prostu bym, zleciła wykonanie ogródka profesjonalistom. Ale za to chcieli 80 tys +!!!
Ale z drugiej strony, nie mogę zostawić tego tak jak jest bo zarośnie perzem.
A może szanowna Szefowa ma jakiś pomysł na wykończenie tej skarpy? W planach na górze łąka kwiatowa, na dole trawnik. Po prawej stronie od jodły, pod skarpą na dole (wbity palik) będzie palenisko albo miejsce do odpoczynku wysypane kamieniami, żwirem, itp Na razie składujemy tam otoczaki zebrane po pracy glebogryzarki. Jest już tego spora kupka. Będzie otoczone roślinami, żeby nie było go widać z sąsiedniej działki. W najwyższym miejscu (własnie tam, gdzie palenisko) skarpa ma około metra.

byłabym wdzięczna za jakieś propozycje

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Natemia 15:57, 06 lis 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
80 tysi to naprawdę sporo!

Proponowałabym zrobić murek (np. z bloczków fundamentowych) na obwodzie skarpy troszkę wyższy, żeby zza niego wychodziła łąka kwiatowa. Na nim zamontować deski, na których zawsze można sobie przysiąść, czy to przy ognisku czy tak po prostu. I na pewno wzdłuż zrobić obrzeże, żeby się potem łatwo kosiło. Taki murek można potem otynkować. No i przede wszystkim można go wykonać samemu. Ponosisz wtedy tylko koszty materiałów. A wygląda taki murek super i jest na pewno praktyczny.

Ja żałuję, że od razu w taki nie zainwestowałam. A zastanawiałaś się nad bardziej prostą/kanciastą formą tej skarpy. Nie wiem jaki masz styl domu - nowoczesny? Ja żałuję, że poszłam w łuczki.
anitan 16:09, 06 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
skarpa skłąda się w zasadzie z prostych linii, prześlę aktualne zdjęcie jak dam radę zrobić za dnia, to chyba rano, przed pracą.
miejsce drewniane - na siedzenie, fajny pomysł. Ale czy bloczki nie są zbyt surowe? Myślałam o czymś bardziej naturalnym, jakieś kamienie, łupki, itp
oglądam własnie: http://www.ogrodowisko.pl/watek/302-murki-oporowe

może tutaj coś znajdę

Domek mam raczej bez charakteru, ani nowoczesny ani w starym stylu. Kupiony z rynku wtórnego, więc wyboru nie było. Sąsiedzi nazywają go stodołą
tutaj "ogród" zaraz po zakupie. Obok bliźniaczy domek, sąsiadów.
Wygląda jak wygląda, ale go lubie, bo jest to pierwszy nasz wspólny zakątek. Staram się jakoś zaaranżować najbliższą okolicę
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
EwaG 18:47, 06 lis 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie jednak murek oporowy. Może byc taki jak proponuje Natemia, ale też możecie zrobic go z impregnowanych drewnianych kloców (lub starych podkładów kolejowych). Drewno pasuje do stodoły .
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies