Gdzie jesteś » Forum » Wymienię » Wymienie żurawki lub hortensje za kłącza lilii wodnych

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymienie żurawki lub hortensje za kłącza lilii wodnych

paola1a 11:42, 01 sty 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witam
Wiosną dokonuję reorganizacji starego i zapuszczonego stawu przydomowego. Jest praktycznie tuż obok wejścia di domu więc zależy mi żeby wyglądał reprezentacyjnie dlatego poszukuje też roślinek do niego a konkretnie lilii. Jeśli ktoś dzieliły by kłącza to chętnie przygarnę. W zamian mogę zaoferować:
- żurawki marmelade
- żurawki sparkling burgundy (te zwłaszcza polecam, ciemne bordo, duże liście i znoszą bez problemu pełną patelnie w lecie)
- żurawki solar power
- żurawki lime marmelade
- żurawki palace Purple ( stara odmiana ale świetnie przyrasta i dobra do zestawień kolorystycznych ze złotym roślinkami
- hortensje endless summer ( kwitnie na pędach jednorocznych, ładne sadzonki dwuletnie i trzyletnie z matecznika zakupionego w sklepie internetowym F.G.
- sadzonki hortensji anabelle lub grandiflory ( ładne, dwuletnie)
- trawki turzyce z białymi paseczkami
Do wieczorka postaram się powklejać zdjęcia tego co mam, tylko muszę je odnaleźć na drugim kompie.
____________________
Prostokątna rabata
paola1a 12:47, 01 sty 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Oprócz tego co napisałam powyżej mogę się jeszcze wymienić na :
oman wielki, fajnie się rozrasta, świetny do cienia lub półcienia



żurawki solar power ( jasna) i sparkling burgundy ( ciemna), pierwsze zdjęcie po ich sadzonkowaniu z żurawek macierzystych w maju, a kolejne w lipcu- widać jak szybko i ładnie przyrastają





żurawka marmelade, wszystkim doskonale znana

____________________
Prostokątna rabata
paola1a 13:06, 01 sty 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
ciąg dalszy
- żurawka lime marmelade lub lime ricky, niestety nie mam dokładnego zdjęcia ale to ta jasno seledynowe widoczne trzy przed hortensjami




- hortensja endless summer, sadzonki wyglądają tak jak na zdjęciu- to te przed anabelkami ( pewnie w przyszłym sezonie będą nieco większe), kolor jak na zdjęciu kolejnym, lepszym nie dysponuje ale w ubiegłym roku miała inny odcień więc pewnie to zależy od odczynu gleby





- hortensja grandiflora, 2 sadzonki, mniej więcej podobne, tutaj za bukszpanem widoczna

____________________
Prostokątna rabata
paola1a 13:29, 01 sty 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
- żurawka caramel To ta pomarańczowa z przodu



- turzyca, tutaj razem z żurawką sparkling burgundy, tu trochę niewyraźna ale ma srebrzysty pasek przez środek liścia





i na koniec mnóstwo naparstnic, jasno i ciemno różowe ale uprzedzam, że może być problem z ich rozróżnieniem przed kwitnieniem



Jeśli znajdzie się jakiś posiadacz lilii wodnych, który nie znajdzie nic dla siebie w tej ofercie na wymianę to chętnie odkupię
____________________
Prostokątna rabata
rozark 18:53, 01 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
niestety nie posiadam lilii wodnych ale gdyby cie coś innego interesowąło albo zostało to chetnię reflektuje na sadzonki hortensji anabelle lub grandiflory i żurawki marmolade i jasnocytrynową.
Alez masz rabty!
____________________
pozdrowionka
gosiaczek 20:19, 12 sty 2015

Dołączył: 11 sty 2015
Posty: 107
piękne te rabaty, a u mnie koło domu tylko ziemia przekopana i parę roślinek.....
____________________
Kolorowy raj Gosi
paola1a 22:14, 12 sty 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Piękne to ja mam nadzieję, że one kiedyś będą. Wiosną idą do przeróbki......na styl ogrodowiskowy
____________________
Prostokątna rabata
iwonaal 17:03, 13 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Niestety też nie mam czego szukasz, zapisuję się jeżeli można na żurawki.
____________________
Zakochana w ogrodach
gosiaczek 19:30, 13 sty 2015

Dołączył: 11 sty 2015
Posty: 107
A co tam jest do poprawy? Mnie się wszystko u Ciebie podoba. Też bym tak chciała już mieć u siebie. Bardzo przyjemnie jest patrzeć na zdjęcia waszych ogrodów.
Niestety nie posiadam jeszcze nic na wymianę, ale jeśli masz jakieś zbywające nadwyżki to chętnie odkupię.
____________________
Kolorowy raj Gosi
elzbieta_m 10:35, 09 lut 2015


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 4
Dzień dobry! nie mam swojego wątku ale chętnie wędruję po Waszych pięknych i zadbanych ogrodach.Wiosną mam zamiar zrobić małą rewolucję w swoim ogrodzie i może wtedy odważę się pokazać na forum mój zielony raj.Póki co nie mam czym się pochwalić ale mam NN lilię wodną którą chętnie się z Tobą podzielę.Będę wymieniała folię wstrętną,niebieską i dzieliła rośliny.Lilia ma kolor różowy i ładnie się rozrasta.Chętnie bym wstawiła zdjęcie ale umiejętności brak.Pozdrawiam.Nie było tak zle...udało mi się wstawić fotki.
____________________
elzbieta_em
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies