Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pwl 11:53, 28 lis 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Pomożecie zidentyfikować mi tę sosnę? Jesienią jej przyrosty przebarwiają się na kolor żółty, a szyszki
nie spadają i potrafią być przytwierdzone do gałęzi dobre kilka lat. Poza tym są zawsze zebrane w grona.






____________________
paweł
Gardenarium 22:37, 29 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EPODLAS napisał(a)
Mam sporo iglaków. Nie jest to ilość imponująca, ale trochę ich jest. W większości wiem jakie to rośliny, ale mam kilka nie rozpoznanych. Lubię wiedzieć co mam. Liczę na pomoc w rozpoznaniu. To mój najstarszy cis, ma z 5 lat, rośnie powoli, latem ma żółte przyrosty. Jak na razie rośnie zdrowo i bardzo mi się podoba.




Proszę szanowne grono Forumków o pomoc


Może też być "Wojtek", "Viridis", "Oliwka". Po samych igłach trudno jest rozróżnić odmianę, ale na pewno jest to cis z grupy kolumnowych.
Jeszcze "Fastigiata Robusta".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:38, 29 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Może to Pinus sylvestris "Aurea" ??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 01:27, 30 lis 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
gardenarium napisał(a)


Może to Pinus sylvestris "Aurea" ??


Bingo tak! dziękuję
____________________
paweł
EPODLAS 17:00, 03 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Danusiu, na pewno nie jest to "Wojtek", ponieważ "Wojtka" mam i jest między nimi różnica. Ten cis ma igły dosyć grube, wiosną nowe odrosty są żółte, no i do tej pory nie ma czerwonych osnówek. Wojtek miał. Jest urodziwy jak na cisa. Ale na pewno jest z kolumnowych. Może zrobię zdjęcie na wiosnę, będzie łatwiejszy do rozpoznania.
____________________
Mój ogród
Gardenarium 17:03, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może to jest Fastigiata Aurea? Ten z kolei ma taki paseczek żółty na igłach, podłużny (tak mi się wydaje)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:06, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fastigiata Robusta ma grubsze igły, ale są zielone - nic żółtego.

Podsyłam linka do Obrazków cisów z grupy Fastigiata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamahuberta 16:16, 12 lut 2012

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Mam w swoim ogrodzie kilka młodych iglaków, których nie znam nazw i nie wiem jak duże urosną. Może poznajecie, któreś z nich:

Świerk rosnący w formie kolumny


Sosenka, która rośnie bardzo wolno i ma śliczne fioletowe szyszeczki


Sosna, która rośnie dosyć szybko

Jałowiec. Ktoś na forum napisał, że osiąga duże rozmiary i taras to nie jest zbyt dobre dla niego miejsce. Czy mogę go ewentualnie przycinać później od góry?

____________________
Gardenarium 16:16, 12 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten świerk to szczepiona odmiana Picea pungens "Koster".
Po 30 latach osiąga 10 m.

Sosna to Pinus leucodermis (sosna bośniacka), albo P. leucodermis "Satelit"
osiąga 5 - 6 m po 30 latach a Satelit - 2.5 m.

Druga sosna to Pinus strobus (sosna wejmutka)
osiąga 15 m, ale choruje na rdzę wejmutkow-porzeczkową jeśli są w pobliżu porzeczki.

Jałowiec - nie moge określic gatunku, ale ścinaj go już teraz to co rośnie i wybiega ponad Twoje potrzeby, można to robić na rozgałęzieniach pędów aby nie było "kikutków".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
darob66 16:16, 12 lut 2012

Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 16
Witam;
moim zdaniem na pierwszym zdjęciu jest Picea pungens Fastigiata-świerk kłujący 'Fastigiata'
Pozdrawiam Marzena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies