Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Gardenarium 22:54, 31 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słabo rosną bo być może jest to związane ze szmatą. One mają się ukorzeniać i wrastać w skarpę, a jak jest plastik, to on to uniemożliwia. Poza tym masz wymieszane niepotrzebnie niskie jałowce z wysokimi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
plexi 23:11, 31 mar 2018

Dołączył: 12 cze 2017
Posty: 28
Niestety nie ja dokonałam takich nasadzeń i dlatego teraz chcę to jakoś wyprowadzić, a przede wszystkim sukcesywnie usuwać szmatę. Niestety jest to trochę stroma skarpa i modyfikacja jest trochę utrudniona. Myślałam aby wywalić te słabo rosnące jałowce tym bardziej, że od środka brązowieją i generalnie jest taka pstrokacizna. Po zdjęciu szmaty myślałam nad zadarnianiem barwinkiem ponieważ tam jest dużo miejsca do zadarnienia, a barwinek jest wdzięczną rośliną tylko czy z tymi jałowcem on będzie pasował i się dogadywał?
ElzbietaFranka 00:01, 01 kwi 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
A ja tam sobie bardzo chwale jałowce u mnie rosną jak na drożdżach ścianami i każdego roku duże przyrosty maja. Są bardzo dekoracyjne. Jak masz taką skarpe posadzić kaskadadowo jednej wysokości i kolorami efekt bardzo ładny.
Barwinek jest ładny, ale jak kwitnie. Rośnie bardzo szybko mój przycinam maszynka każdego roku.
Zresztą pokaż skarpe co tam rośnie.
Szmatę rzeczywiście wyrzuć lub zrób duże otwory przy jałowcach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 13:34, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
plexi napisał(a)


To skarpa w trakcie modernizacji. Z jednej strony jest irga jednak z lewej strony nie chce rosnąć. Wiem, że dużo pracy jeszcze aby skarpa nabrała wyglądu. Chciałabym ją jakoś tematycznie zgrać bo póki co wydaje mi się, że jest tak trochę "naćkane". Pewnie temat urządzania skarpy nie jest odpowiedni w to miejsce ale jak możecie mi coś polecić aby to miało ręce i nogi to proszę o pomoc
Danusiu czym zadarnić resztę skarpy? Posadzić dalej irgę?





Ten post przeniosę na wątek skarpa w ogrodzie, bo jest nie na temat.

Tutaj zapraszam w sprawie skarpy https://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mari 11:06, 13 kwi 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Jak nazywa się ten świerk?? Odmiana chyba karłowa
Piotr_K 12:08, 13 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Proszę o identyfikację oraz proszę napisać kiedy można przenieść iglaka w inne miejsce.
w
Mari 14:23, 13 kwi 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Piotr K to chyba Konica swierk.
Piotr_K 15:16, 13 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Faktycznie wygląda bardzo podobnie. Jeszcze jakieś sugestie?
Gardenarium 15:55, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Picea abies 'Conica" - świerk pospolity odmiana 'Conica'.

https://www.e-katalogroslin.pl/plants/4372,swierk-pospolity-conica_picea-abies-conica
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_K 17:00, 13 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Pięknie dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies