Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazury moja miłość - zakładamy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazury moja miłość - zakładamy ogród

Malgosik 09:47, 11 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja będziesz na działce to obfoć las, w środku i z kilku stron z zewnątrz
można wyczyścić średnie piętro i zostawić pieńki
jak będą za gęsto część wyciąć, by nie przemieszczać się w haszczach
masz dużo liści na kompost z tych drzew
wokół domu jakaś opaska będzie?
____________________
Ogród na glinie
Agatek 10:37, 11 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Drzewa w ramach czyszczenia pielęgnacyjnego i w ramach zagrożeń wycięliśmy, chyba w środku i tak ich za dużo zostało, ale nie mam serca ich wyciąć
Wyczyszczone są tak, żeby można było swobodnie chodzić pod nimi
Mój M chce opaskę wkoło domu, na razie dom jest bez tarasu, bo ten dostaliśmy nie dawno i w tym roku chciałabym go zamontować
liści na jesieni mamy sporo, aż nie ma ich gdzie gromadzić a z drugiej strony to co się nie zgrabi jakoś magicznie na wiosnę znika części liści też przekopywałam z ziemią, żeby zgniły w środku
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
pasjonatkaam... 11:54, 11 mar 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Aga,podsyłam Ci linka ,popatrz na realizacje
http://www.gardenidea.pl/domaszczyn_realizacja.php

Taki styl mi się podoba i tak planuję u siebie.Istnieje obawa,że przeprowadzę się do Warszawy w najbliższym czasie i mój ogród też bedzie musiał radzić sobie sam. Już cierpię z tego powodu..
Teraz chcemy wszystko tam skończyć,a potem zobaczymy co dalej.Może sprzedamy i kupimy coś bliżej..
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Anusia 16:10, 11 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witam Cię Agatko piękną masz działkę i jeszcze piękniejszy domek bo drewniany. Marzyła nam się taka działka z laskiem dopiero wtedy byśmy poczuli, że żyjemy. Mamy jednak nasz domek z drewna w którym już niebawem zamieszkamy
Z ukorzenieniem roślinek jest bardziej na zasadzie prób i błędów.
Jeśli chodzi o zjedzone tujki przy płocie to po prostu dosadż do zaplanowanej poprzednio części.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 17:17, 11 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Aga,podsyłam Ci linka ,popatrz na realizacje
http://www.gardenidea.pl/domaszczyn_realizacja.php

Taki styl mi się podoba i tak planuję u siebie.Istnieje obawa,że przeprowadzę się do Warszawy w najbliższym czasie i mój ogród też bedzie musiał radzić sobie sam. Już cierpię z tego powodu..
Teraz chcemy wszystko tam skończyć,a potem zobaczymy co dalej.Może sprzedamy i kupimy coś bliżej..


Ewa jak się przeprowadzisz do Warszawy to zyskam koleżankę na rozmowy o działce i roślinkach

a projekt suuuper napatrzeć się nie mogę
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Agatek 17:18, 11 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Anusia napisał(a)
Witam Cię Agatko piękną masz działkę i jeszcze piękniejszy domek bo drewniany. Marzyła nam się taka działka z laskiem dopiero wtedy byśmy poczuli, że żyjemy. Mamy jednak nasz domek z drewna w którym już niebawem zamieszkamy
Z ukorzenieniem roślinek jest bardziej na zasadzie prób i błędów.
Jeśli chodzi o zjedzone tujki przy płocie to po prostu dosadż do zaplanowanej poprzednio części.


Anusia tuje sarenki wszamały nam wszystkie prawie 40, więc wsadzane są sukcesywnie od początku
I zapraszam do mnie co dwie głowy to nie jedna zawsze coś podpowiesz raczkującej ogrodniczce

Twój domek brzmi ciekawie, muszę coś więcej się dowiedzieć jak go zrobiliście
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Anusia 18:05, 11 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Budowlaniec ze mnie lepszy niż ogrodnik Ja też jestem z tych początkujących ogrodniczek.
Mój domek zbudowany jest na szkielecie z drewna, docieplenie styropian 10-ka, stopopodłoga. Wewnątrz izolacja z wełny mineralnej min. 15cm, my daliśmy 20cm, kartogios czerwony itd. Rozumiem, że nie kładliście jeszcze elektryki radzę dobrze przygotować się do tematu
Muszę cofnąć się u ciebie do zdjęć i popatrzeć na naturę.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 08:25, 12 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Oooo a na co zwracać uwagę w elektryce? niby mam projekt, na razie tylko góra zrobiona, ale tam nie ma szaleństw, tylko kontakty w pokojach i oświetlenie, gorzej na dole, bo kuchnia, łazienka, terma podgrzewacze itp. ...
może coś podpowiesz, żeby było dobrze
w tym roku chcemy to zrobić, położyć elektrykę, ocieplić ściany i czymś wykończyć, nie wiemy czy lepiej drewnem i mieć taki letniskowy klimat czy może jednak kartongipsem? i obowiązkowo ruszamy z wykończeniem łazienki
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Juzia 08:51, 12 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38619
Kontakty w łazienkach.
U mnie w projekcie nie było żadnego kontaktu w żadnej łazience
Dobrze, że w porę zauważyłam
Kontakty na zewnątrz też się przydają.
W kuchni trzeba pamiętać o okapie

A tak w ogóle to witam się z Panią
Podglądam od samego początku, ale jakoś pisać nie miałam co


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agatek 09:00, 12 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
A witam witam Cię serdecznie Justynko
Pisz pisz, niech wątek mi żyje
ja muszę mieć kontakty w łazience, bo trzeba podłączyć termę i podgrzewacze na wodę hihi ale jeszcze popatrzę czy aby na pewno je mam
ale na zewnątrz na pewno ich nie mam dzięki za uwagę muszę pomyśleć co, gdzie i jak kosiarka spalinowa to nawet nie pomyślałam o tym, pamiętaliśmy tylko żeby do garażu poprowadzić kabelki

Justyś lecę do Ciebie poczytać ale Ty masz chyba z milion stron
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies