Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazury moja miłość - zakładamy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazury moja miłość - zakładamy ogród

Agatek 08:05, 20 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Tak Aniu, w zeszłym roku długo było mroźno
mam nadzieję, że to małe przymrozki zahartują nam roślinki i im nie zaszkodzą
wychodzą u mnie orkili, żonkile i krokusy
tych ostatnich miałam sporo i 3 kolory a zostało tylko kilka
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Agatek 08:12, 20 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
kiepsko widoczna różyczka może podpowiecie jak ją ciąć?
to Louise Odier
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Anusia 08:18, 20 mar 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Najpewniejsze są te stare odmiany. U mnie tez z krokusami poległam w pierwszym sezonie mojego bytu na Ogrodowisku. Z tulipanami jest podobnie. Tylko stare odmiany. Jedynie czosnki ozdobne, niezawodne. Mimo to masz piękną wiosnę.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 08:22, 20 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Muszę się w takim razie dokształcić ze starych odmian
ja ich nigdy nie wykopywałam i może to je osłabiło, w ubiegłym roku ładnie kwitły, no cóż kupię sobie teraz na balkon i wsadzę później na działkę
mam jedne tulipki, których też nie ruszam cały rok a wychodzą i ładnie kwitną
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Agatek 09:10, 20 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Mam troszkę "nawozu końskiego" muszę poczytać czy sie nadaje i zasilić troszkę roślinki w tym sezonie
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Anda 09:43, 20 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Ile lat ma Twoja LO? Wygląda młodo

Wycięłabym wszystkie cieniutkie gałązki. Nie mogę dokładnie narysować gdzie, bo słabo ją widać, ale tak mniej więcej narysowałam jak.



Chcesz ją prowadzić po siatce?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatek 09:51, 20 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Dziękuę Ewuś
taki był zamysł, żeby prowadzić ją po siatce, ale teraz zastanawiam się czy nie dać jej czegoś mocniejszego bo widzę u dziewczyn, że to całkiem spore potworki rosną
to będzie jej 3 sezon, w zeszłym roku nawet ładnie kwitła powideł nie zrobiłam ale z cukrem płatki utarłam i na zimę do herbatki jak znalazł były
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Anda 09:56, 20 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Jak siatka mocna, to da radę Ja bym ją poprowadziła po siatce. To mocna róża. Ona sama się będzie "niosła". Jedynie co Ty powinnaś zrobić, to nagiąć jej najdłuższe pędy poziomo i przywiązać do siatki tak, żeby ich nie uszkodzić. Na tych pędach wytworzą się krótkopędy na których róża będzie kwitła

Na dniach zrobię jakieś fotki mojej LO. W tym roku ją co prawda odmłodziłam i najstarszy pęd (najbardziej okazały) wycięłam, ale pokażę to, co z niej zostało

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatek 12:26, 21 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Anda napisał(a)
Jak siatka mocna, to da radę Ja bym ją poprowadziła po siatce. To mocna róża. Ona sama się będzie "niosła". Jedynie co Ty powinnaś zrobić, to nagiąć jej najdłuższe pędy poziomo i przywiązać do siatki tak, żeby ich nie uszkodzić. Na tych pędach wytworzą się krótkopędy na których róża będzie kwitła

Na dniach zrobię jakieś fotki mojej LO. W tym roku ją co prawda odmłodziłam i najstarszy pęd (najbardziej okazały) wycięłam, ale pokażę to, co z niej zostało



Czekam na fotki
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Ewa777 16:40, 21 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Bardzo fajne oznaki wiosny Wszystko szybko się zieleni
Różę trzeba poprowadzić tak jak napisała Anda. Najdłuższe gałązki jak najbardziej poziomo
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies