Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

AniMa 21:56, 11 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Juz się nie mogę doczekać tych Twoich raportów....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
MirellaB 02:28, 12 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko kuliste kulki tak wyglądają jak by były obcięte przed chwilą.

Co tu wiele pisać Twój ogród o każdej porze roku wygląda super.

PF u mnie podobna czyli jest szansa, że przetrwa zimę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anetta 08:53, 12 lut 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
A u nas na wschodzie cała sobota - 5 i dziś też -5,5 wiosny nie widać ale po weekendzie i do nas dotrze to ocieplenie
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
anna_t 09:33, 12 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AniMa napisał(a)
Juz się nie mogę doczekać tych Twoich raportów....

ja też
pozdrawiam Madżen
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Madzenka 09:48, 12 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ani Ma obiecuje raporty ale wczesniej inaugyrację wiosny trzeba zrobic na giełdzie
Proponuje 25 lutego, bo nastepny weekend to Gardenia a potem ja sie nartuję Co myslisz o tym terminie?

Mirella kulki były cięte radyklanie albo pod koniec sierpnia, albo na poczatku września i dzieki temu potem nie maja juz tych młodych przyrostów i nie wygladaja poczochrane Dzieki temu wiosna nie będę musiała ich ciąć tylko dopiero w czerwcu
Natomiast bukszpany w rozach musze ciac wiosna i potem w lipcu bo potem nie moge sie przez róze do nich dostac.
Jest szansa na przeżycie praire fire. Ale w tym roku pózno je przytnę i bardzo delikatnie . Po ostrym wiosnenym cieciu kiedys mi nie odbiły mimo, ze podobnie wyglądały.

Anna T czekamy na trąbienie Danusi odnosnie mycia tarsu i mebli ogrodowych. To zawsze sygnał ze nadchodzi wiosna
Ja planuję cięcie traw, ktore wczesnie startują za dwa tygodnie. Bo za tydzien ma byc ciepło ale bedzie padać


Aneta u mnie rano wciąż -5 a najgorsze ze w ciagu dnia tez na minusie. Ale od wtorku nadchodzi odwilż, huuuura !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:58, 12 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wendy79 napisał(a)
Wow Marzenko, toż Ty śniegu prawie nie masz, a u nas dopiero przed roztopami, bo ostatnie deszcze nie dały rady. Wychodzi na to, że nawet w okolicach Oleśnicy zimniej zdecydowanie.
Będę oczekiwać relacji o cięciu traw, bo dla nas to pierwszy rok z nimi.


U nas deszcz zmył wszystko w jeden dzień, rzeka płynęła wzdłuż ogrodzenia, aż sie bałam ze mi rośliny podtopi, ale z drugiej strony ciagle u nas sucho było. Ciecie traw, ktore najszybciej ruszaja (seslerie, molinia, carex montana, hakone) planuje za dwa tygodnie. Chyba ze za tydzień, wbrew zapowiedziom nie będzie lało, to może zaczne w najbliższą sobotę.
Pisze jednak, ze ja planuje cięcie, bo to zawsze wywołuje burzliwe dyskusje. Chciałam Przypomnieć , ze Wrocław to strefa klimatyczna 7a a to oznacza, ze u nas przedwiosnie zwykle nadchodzi 2 a nawet 4 tygodnie wczesniej niz w Polsce centralnej i wschodniej
Jak widzisz nawet u mnie jest cieplej niz 30 km od Wrocławia a i tak u mnie zwykle jest 2 stopnie nizej niz w centrum miasta np u Gabi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:02, 12 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
Ale masz zielone bukszpany.moje bure.poczekam sobie na zielone


W poprzednich sezonach tez tak miałam. To kwestia mrozu i braku wody. Bo i w tym roku moje bukszpanu dostały nawóz jesienny aby własnie nie brązowiały. Nie żałowałam im nawozu, bo lrzeciez brak potasu na to ma duzy wplyw
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 10:02, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zazdraszam jak zwykle braku śniegu No nie ma mocnych na Wrocław
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 10:05, 12 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Zazdraszam jak zwykle braku śniegu No nie ma mocnych na Wrocław


Danusia jeszcze z tydzień dwa i czekamy na Twoje odtrąbienie wiosny Juz sie nie moge doczekac czyszczenia Twoich mebli

A przeciez zdążył sie luty, gdy ciełam tarwy w krótkim rękawku W tym roku mamy wreszcie normalna regularna zimę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 10:05, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czyszczenie będzie, obowiązkowo i teraz mam więcej do czyszczenia nawet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies