Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » bukszpan

Pokaż wątki Pokaż posty

bukszpan

anitan 12:50, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
i jeszcze raz ja.
Zaczynam swoją przygodę z ogrodem, więc nie mam jeszcze z czego robić sadzonek. Ale może ktoś ma jakąś nadwyżkę buskików na obrzeże?
Przygarnę i zaopiekuję się z przyjemnością
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
nieziemska 18:39, 28 sty 2015


Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 17
Witaj, Anita. Wydaje mi się, że to jeszcze nie pora na robienie sadzonek, ponieważ pierwszy termin cięcia bukszpanów, żeby pozyskać z nich materiał na sadzonki, ma miejsce w marcu. Myślę, że posiadacze tych pięknych roślin na pewno się podzielą z tobą materiałem na sadzonki - musisz poszukać kogoś z twoich okolic .
____________________
anitan 19:36, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
teraz nie, ale może ktoś zaczął sadzonkować w ubiegłym roku? gdyby jednak ktoś miał nadwyżkę, to bardzo proszę o pamięć o mnie
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Alfaro 23:33, 16 mar 2015

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 40
Witaj
polecam moją metodę
mieć na podorędziu sekator i szpadel/saperkę / .
ponieważ bukszpany tnie się mocno na wiosnę, to tak jak pisała Nieziemska w okolicy Twojej na pewno znajdziesz dość sadzonek i to swierzych
Ja mogę wysłać trochę , bo moje bukszpany tak czy tak będę musiał przycinac, a większość takiego materiału do sadzonkowania laduje potem na kompostownikach albo w ogniu
w zeszłym roku zrobiłem sobie skrzynke sadzonek, i zobaczymy ile z tego przezimowało a ile za kilka lat wyląduje w ogrodzie na obrzeżach.


M.
____________________
Niemozliwe to jest zrobić jajko z jajecznicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies