Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Bali - tropikalny ogród botaniczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Bali - tropikalny ogród botaniczny

Magda_BO 12:49, 06 mar 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Największy bambus:

i jeszcze nazwa grubaska

a to maleństwo, bardzo delikatne liście i pędy.

w porównaniu ze średniakami, widać, że jest subtelniejszy...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
AniaB 15:26, 06 mar 2015

Dołączył: 25 sty 2013
Posty: 29
Fantastyczne "rabato-zagajniki" bambusowe!
____________________
Pozdrawiam, Ania
Magda_BO 15:29, 06 mar 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Dzięki,
większość gości zachwyca się tylko storczykami, mało kto odwiedza inne części tego ogrodu, a jest tam jeszcze wiele skarbów...
Podczas naszego pobytu, mało było kwiatów i nasz kierowca obawiał się, że będziemy rozczarowani, bardzo się zdziwił gdy mu opowiadaliśmy, że jako biolodzy uwielbiający botanikę znaleźliśmy tu raj dla siebie...
cd zdjęć nastąpi wkrótce...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Beaataa 23:16, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 30
Fantastyczne zdjęcia pokazujesz
____________________
Beata
AGDULA 00:11, 02 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Nie przypuszczałam, że na Bali jest ogród botaniczny! Masz jeszcze więcej zdjęć?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
goonia 11:56, 05 maj 2015

Dołączył: 05 maj 2015
Posty: 4
Pięknie miejsce. Planuję podróż poślubną własnie na Bali, może uda mi się trafić i do tego rajskiego miejsca
Magda_BO 12:16, 05 maj 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Gorąco polecam dojechanie do tego ogrodu- to wycieczka na cały dzień, wynajętym samochodem z kierowcą, z hotelu.
Tak jak pisałam, w tym ogrodzie jest też wiele kolekcji "tematycznych". Dla mnie bardzo ciekawa była kolekcja różnych begonii. Po prostu szaleństwo form i kolorów liści. Stary budynek, bardzo wilgotny, przed nim specyficzna dekoracja- begosłonie

A w środku: po prostu zarośla begoniowe, begonie małe i duże, głównie ozdobne z liści, niektóre kwitnące. Zacznijmy od kilku zdjęć, a potem kolejne...



W takim bardzo wilgotnym klimacie, begoniom jest bardzo dobrze, wiele gatunków ma informacje, że pochodzą właśnie z tych terenów, inne to oczywiście typowe formy ozdobne.
cdn...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies