Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarpa z ażurowych płyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa z ażurowych płyt

Seki 12:32, 24 maj 2016

Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 5
Jak planowałem tak zrobiłem. Skarpa ma już rok. Irga, która zasadziłem do połowy wysokości od dołu pięknie się zagęściła, chwasty prawie w ogóle nie wyłażą, z Irgą też nie ma praktycznie żadnych prac. Natomiast jeśli chodzi o trzmielinę to średnio jestem zadowolony, rośnie dość wolno przez to walka z chwastami regularna i czasochłonna. Sadzonki kupowałem dość małe więc trzeba dać im czas na zagęszczenie się. Można powiedzieć, że w pierwszym roku przyrosty miały niewielkie, dopiero w tym roku widać, że trzmielina ostro wzięła się za wzrost ale trochę minie zanim zagęści się na tyle by pokryć cały beton. Suma summarum gdybym jeszcze raz miał coś sadzić na tą skarpę to Irgę dałbym od góry a trzmielinę (albo coś zupełnie innego) dałbym od dołu bo jest to bardzo ładna roślina ale z daleka nie daje tego efektu. Widziałem podobnne skarpy z roślinami kwiecistymi jak ten żakwin i efekt piękny.
Nemezis 15:19, 19 maj 2017


Dołączył: 08 kwi 2017
Posty: 3
Puk, puk. Można prosić o zdjęcie zrealizowanego obsadzenia irgą i trzmieliną? A może jakieś zmiany się pojawiły?
____________________
"(...) szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies