Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kapliczka z różami

Pokaż wątki Pokaż posty

Kapliczka z różami

mira 22:55, 03 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

Mam przyjemność zająć się otoczeniem tej kapliczki.
Tu jest cień, trochę słońca od wschodu. Będzie tu niska roślinnść
w klimacie leśnym.
Ma być też róża po lewej stronie.
i o te różę mi chodzi





Zastanawiam się nad
Lykkefund - do cienia ok. ale raz kwitnie
Ghislaine de Feligonde, - niby ok ale trochę słodka
Perennial Blue - sama nie wiem
Waterloo
- trochę mała

Już prawie zdecydowałam się ale proszę o opininie

Więc Lykefund - samoobsługowa, zdrowa i silna, kwitnie raz a potem ma piękną zieleń i o to chodzi
aby zrekompensować 1 krotne kwitnienie
pod Lykkefund zastanawiam się nad rosa souvenir du docteur jamain bo toleruje cień
jest cudna i kwitnie non stop i ma pokrój pionowy ale ma być na nisko prowadzona

proszę o opinie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:31, 04 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Byłam u Ciebie na wątku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
LadyR 20:30, 04 lut 2015


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Ja bym tę dała Ghislaine de Feligonde, mam ją u siebie jest młoda, ale liście ma też ładne i do tego kwitnie długo.


____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
mira 21:55, 04 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dziękuję za sugestie i czekam na więcej

Ania jak masz tę różę to pokaż tu proszę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
LadyR 11:15, 05 lut 2015


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Różę mam posadzoną zeszłej wiosny, ale nie mam dobrej fotki. Mogę pokazać taką z oddali. Pamiętam, że pachniała i miała kolorowe kwiatuszki, ale delikatne. To ten niski krzaczek na wprost huśtawki. Była sadzona z gołym korzeniem i mieliśmy suszę, a ja zakładałam tę część ogrodu i nie miałam za wiele czasu na podlewanie, ale sobie dała radę. W tym roku będzie miała pergolę. U mnie słońce miała do południa potem cień od starych jesionów. Kwitła do zimy.

____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
mira 20:06, 05 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
LadyR napisał(a)
Różę mam posadzoną zeszłej wiosny, ale nie mam dobrej fotki. Mogę pokazać taką z oddali. Pamiętam, że pachniała i miała kolorowe kwiatuszki, ale delikatne. To ten niski krzaczek na wprost huśtawki. Była sadzona z gołym korzeniem i mieliśmy suszę, a ja zakładałam tę część ogrodu i nie miałam za wiele czasu na podlewanie, ale sobie dała radę. W tym roku będzie miała pergolę. U mnie słońce miała do południa potem cień od starych jesionów. Kwitła do zimy.



Bardzo Ci dziekuję za opinię. Ja czytałam, że w pierwszym roku rosnie do 1,5 metra, dam kompost pod nią będzie podlewana - zobaczymy

zaniepokoiło mnie co piszesz że kolorowe kwiatuszki o co chodzi?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
LadyR 11:49, 07 lut 2015


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Kwiatuszki generalnie białe, ale przebarwiające się na zółto-kremowo-różowe. Na krzaczku są naraz różne fazy kwiatu i stąd różne zabarwienie. Zobacz w necie fotki w pełnym rozkwicie, są śliczne.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies