Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Kamienne i betonowe korytka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienne i betonowe korytka

Fuksja 16:32, 13 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Witam, mam nadzieję, że nie naruszam praw autorskich wklejając to zdjecie.



Chodzi mi o takie korytka. Czy wiecie jak je zrobić?
____________________
pozdrawiam,Ania
Gardenarium 17:08, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bierzesz dwa kartony, jeden mniejszy, drugi większy (różnica około 4-5 cm na grubość ścianki. Pokazywał to 20 lat temu Geoff Hamilton.
Mieszasz beton, nie za mokry, dodajesz do niego torfu (nie pamiętam jaka część) i wylewasz dno, ustawiasz drugi karton, dolewasz ścianki.

Zastyga, potem drucianą szczotką (po zdjęciu kartonu) skrobiesz ścianki. Zaokrąglasz. I po robocie. Spatynuje, zarośnie glonami.

Do betonu można dodać barwnik żeby miał określony kolor
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:09, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No prosze teraz się robi inaczej. Ale wtedy nie znano tufu

Ale ja chcę zwrócić uwagę, że tytuł brzmi "kamienne korytka" nie betonowe, a przepis podajemy na betonowe a powinny być z kamienia. Ja mam takich kilka.

To są antyki. Dawniej wykuwano je z kamienia (granitu, piaskowca) i uzywano jako poideł dla bydła. Obecnie są poszukiwane.

Więc jeśli chcesz takie mieć, szukaj na starociach, antykach lub zwróć sie doi kamieniarza, bo tak właśnie robi się "kamienne korytka"



A co do betonowych to pudełko możesz wyłożyć folią żeby nie namakało, albo wykopć dół w kształcie korytka, wyłożyć folią wylać beton, położyć pudło i dolać resztę. Potem wykopać, obskrobać i gotowe. Co do składu to nie wiem nie robiłam ich bo mam autentyczne, kamienne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:13, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fuksja 18:20, 13 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Oczywiscie chodziło o betonowe. hehe
Dzięki dziewczyny. Poczytam sobie o tej hypertufie.
____________________
pozdrawiam,Ania
Fuksja 18:58, 13 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Izolda napisał(a)



Czy pragnie zrobić korytko wyglądające jak z kamienia, wtedy chętnie pomogę przytargałam z ogrodu, żeby zrobić fotkę, bo na dworze już ciemno.


Dzieki Kochana za fatygę, korytko świetne. Czy ten materiał jest trwały, bo w intrnecie piszą różnie. Za przepis na zaprawę byłabym wdzięczna a także za Twój sposób wykonania takiego korytka lub innych ozdób.

____________________
pozdrawiam,Ania
Gardenarium 21:39, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chcesz mieć trwałe, kup kamienne, ja mam takie 160 letnie

A z tym to zależy gdzie będzie stało, czy pod dachem, czy na deszczu i mrozie. To loteria, może wytrzymać i 30 lat a może nie wytrzymać 10. Nie patrz w internet tylko zrób i wypróbuj sama a się przekonasz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:47, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miniaturowe krajobrazy skalne w kamiennych korytkach




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:48, 13 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I kolekcje rarytasów





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:32, 02 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
basia3012 napisał(a)
Danusiu, kiedyś czytałam Twoją ( jeśli pamięć mnie nie zawodzi to chyba Twoją) wypowiedż o wykonaniu donicy z betonu. Tam coś było o dodatku torfu. Czy mogłabyś mi podpowiedzieć, gdzie to mogło być? Na jakim wątku? Nie mogę tego teraz znależć. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies