Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Beskidzkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Beskidzkie marzenie

Moniq 12:31, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Wlasnie sie wzielam za kplejne zasiewy: proso i werbene.
____________________
beskidzkie marzenie
Moniq 12:33, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Na poczatku lutego wysialam papryke i stipe. I tu mam problem: syipa jakas syrasznie delikatna i kladzie sie przy podlewaniu. Moze trzeba tylko zraszac?
____________________
beskidzkie marzenie
iwka 12:35, 21 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
stipa delikatna, zraszaj tylko
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Moniq 12:45, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
iwka napisał(a)
stipa delikatna, zraszaj tylko

Dzięki Iwonko doczytałam właśnie u Ciebie; znakomita fotorelacja; wysieję jeszcze chyba jedno opakowanie, nie jest za późno?
Papryka się wyciąga, nie wiem czy już pikować? Nie ma jeszcze liści właściwych.
____________________
beskidzkie marzenie
Moniq 13:14, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Dziewczyny szukam namiaru na fajne i niedrogie sadzonki bukszpanu na obwódki. Byłabym wdzięczna za info .
Chciałabym zakupić Buka, waham się między rohan obelisk a dawyck Purple ( chyba dobrze piszę ). Poproszę o za i przeciw?
____________________
beskidzkie marzenie
Iwk4 13:21, 21 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Moniko. Ja decyzję z bukiem podejmowałam w zeszłym roku. Też miałam kilka typów. Wybrałam Dawyck Purple. Bardzo jestem z niego zadowolona. Pięknie się przebarwia w słońcu.
Co do stipy:
Musi mieć sporo światła. Ja mam na południowym oknie.
Lubi być podlewana od dołu, nie na listki, tylko pod nie. Wtedy się nie kładzie.

Jesteśmy dwie Iwki.
Iwka i Iwk4.
Miłej niedzieli.

A zapomniałam napisać, że masz piękny ogród. Wstawiaj dużo zdjęć.
____________________
Ogródek Iwony II
Moniq 14:22, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Iwk4 napisał(a)
Cześć Moniko. Ja decyzję z bukiem podejmowałam w zeszłym roku. Też miałam kilka typów. Wybrałam Dawyck Purple. Bardzo jestem z niego zadowolona. Pięknie się przebarwia w słońcu.
Co do stipy:
Musi mieć sporo światła. Ja mam na południowym oknie.
Lubi być podlewana od dołu, nie na listki, tylko pod nie. Wtedy się nie kładzie.

Jesteśmy dwie Iwki.
Iwka i Iwk4.
Miłej niedzieli.

A zapomniałam napisać, że masz piękny ogród. Wstawiaj dużo zdjęć.

Obejrzałam Twoją wizytówkę, ogród zachwyca kolorami i pięknymi zestawieniami roślin
Iwonko a ten buk dawyck jest taki bardziej kolumnowy czy rozłożysty?
____________________
beskidzkie marzenie
Dorotka 15:27, 21 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Moniko co robisz dalej z ta papryką?? Kiedy wysadzasz do gruntu i do jakiego?? Szklarnia czy warzywniak?? Czy papryka jest prosta w uprawie??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Moniq 20:50, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Dorotka napisał(a)
Moniko co robisz dalej z ta papryką?? Kiedy wysadzasz do gruntu i do jakiego?? Szklarnia czy warzywniak?? Czy papryka jest prosta w uprawie??

Dorotko wielkim ekspertem to ja nie jestem, bo w sumie drugi sezon bawię się w wyziewy warzyw, a paprykę pierwszy raz. Mam zamiar poczekać aż wypuści liście właściwe i wtedy do większych pojemników, a w maju do gruntu.
Przed wsadzeniem do gruntu jak już jest fajna, mocna roślinka to trzeba ją hartować . Tak przynajmniej robiłam z pomidorami i było ok.
____________________
beskidzkie marzenie
MirellaB 20:55, 21 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moniczko nic nie napiszę, bo nie mam tych drzew,ale bardziej mi się podoba ten dawycyk purple
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies