Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowiskowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowiskowe rewolucje

Gardenarium 10:37, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze powiem: Twój ogród nie może być nudny bo jesteś na Ogrodowisku Każdy, kto tutaj trafił i chce pracować i zmieniać osiąga cel

Podoba mi się co zrobiłaś z zakupionymi po 70 gr tujami. Jesteś zawzięta i pracowita i wróżę ci duży sukces ogrodowy Zobaczysz za dwa lata co będzie. Prześledź zalinkowany wcześniej ogród Any od początku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natkqa 10:46, 24 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Any ogród mały śledzę od kilku miesięcy i bardzo mi się podoba
Co prawda nie chcę odgapiać ale na pewno będę chciała wiele z waszych pomysłów i zestawień wykorzystać u mnie Mam nadzieję że nikt się nie obrazi z tego powodu

Oto wstępny plan podziału działki na 3 główne części.



Sama nie wiem w jakim stylu chciała bym stworzyć swój ogród ale na pewno nie czysto nowoczesnym bo styl domu na to nie pozwala oraz krajobraz, ale też nie typowo rustykalny bo b. lubię zimozielone rośliny
____________________
natkqa 10:59, 24 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Gardenarium napisał(a)


Tutaj zrób murek oporowy albo nawet dwa murki o ogród tarasowy, jak amfiteatr. Zależy jak wysoki jest ten uskok. Ta niby-wada może być wielkim atutem i możesz sobie z domu zaserwować wspaniałe widoki


Hmm ogród tarasowy brzmi fajnie )
Pomierzę te uskoki i szerokości jak to wygląda i będę projektować płaszczyzny
Poza tym nawet projekt domu był wybierany pod względem uskoków itp.
____________________
Gardenarium 11:04, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie odgapiaj żywcem bo wszystkie ogrody będą takie same...Masz okazję mieć ogród inny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natkqa 11:13, 24 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Już odgapiłam tuje wzdłuż ogrodzenia- wszyscy to mają ale co zrobić ... pozostaje tylko odwrócić od nich wzrok czymś innym
____________________
Karol99 11:21, 24 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Będę kibicować przy tworzeniu ogrodu. Widoku dookoła zazdroszczę. Tuje fajne i już nie takie małe
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Sonka 14:25, 24 lut 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Wzdłuż ogrodzenia przynajmniej z którejś strony możesz posadzić żywopłot wielogatunkowy, drzewa szersze sadzisz dalej od ogrodzenia i po kilka, 3 lub 5 sztuk, inaczej i ciekawiej. Niby ładnie i taki uporządkowany jest żywopłot jednogatunkowy, może też łatwiejszy do utrzymania ale mnie się bardziej podoba wielogatunkowy. Marzenka też stwierdziła,że gdyby dzisiaj sadziła to właśnie taki. Przemyśl.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Borbetka 08:53, 25 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Świetną robotę zrobiłaś z tymi tujami.
____________________
borówcowy wizytowka
natkqa 10:09, 25 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Dzięki za miłe słowa
A z tymi moimi tujami same problemy- bo nawet pielić ciężko. Sadziłam je w kwietniu a kilka dni później przyszły upalne dni. Podlewając deptałam i deptałam . i Teraz ani spulchnić ziemi ani przesiekać bo korzenie zaraz pod powierzchnią
____________________
Karol99 10:22, 25 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A kiedy będziesz sadzila je na żywopłot?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies