Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowiskowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowiskowe rewolucje

natkqa 10:50, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Witam wszystkich !
Od dobrego roku podglądam tutaj Wasze ogrody I mimo że nie do końca moja działka przygotowana jest na tego typu rewolucję- to jednak nie mogę się doczekać i chciałam zacząć tworzyć "dzieło" już od dawna. Potrzebuje jednak Waszej pomocy- bo mimo że czytam i szukam- nie znam się na ogrodnictwie tym bardziej, że jest tyle przepięknych gatunków roślin, o których nawet mi się nie śniło.
Moje koncepcje utworzenia ogrodu zmieniają się jak w kalejdoskopie Ciągle coś zmieniam - tym bardziej że ciągle NIC MI SIĘ NIE PODOBA.

Każdy ogród " u mnie- w okolicy" jest taki sam- nudny i nie przyciąga uwagi. Więc chciała bym zrobić coś EXTRA
Jedyne ograniczenie to oczywiście brak miliona na koncie i budowa domu w trakcie
____________________
Sonka 11:00, 23 lut 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Witaj wśród nas, nie potrzeba miliona na ogród, własnym sumptem dużo zdziałasz, nauczysz się rozmnażać rośliny i na zakończenie budowy jak znalazł. Ogród pęcznieje w oczach i daje dużo satysfakcji, dużo radości,szybko buja, wystarczy 3, 4 lata żeby cieszył oczy Twoje i bliskich. Powodzenia życzę, ogród bardzo wciąga, niestraszne wstawanie o świcie, kopanie, ciężkie przesadzanie, wydawanie pieniędzy w tajemnicy przed mężem ( mój mąż mówił o mnie, że ja to nawet od fryzjera i z apteki krzaka przyniosę )już nie mogę się doczekać, żeby pogrzebać w ziemii.
Będę Ci kibicować w działaniach ogrodowych.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
natkqa 11:15, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
To może zacznę od tego:
działka położona jest na malowniczym terenie województwa podkarpackiego Piękne widoki - ale już chyba niedługo, bo budowa koło budowy i trzeba się jakoś zasłonić od wścibskich sąsiadów niestety. Działka została połączona z dwóch węższych działek i tym samym powstały skarpy a ja ich tak nienawidze.

To zdjęcie było robione jakieś dwa lata temu.


Ale najpierw od czego zaczęłam i co obudziło we mnie ogrodnika to zakup 200 szt thuj smaragd. Posadziałam je, ogrodziłam- bo oczywiście saren u nas pod dostakiem- NIC SIĘ nie uchowa jak nie jest ogrodzone i pielęgnuje do dnia dziesiejszego. Były takie malutkie, że wszyscy mnie wyśmiewali- a jednak

____________________
natkqa 11:19, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Sonka dzięki za wsparcie Piękny i zadbany ogród jest moim marzeniem. Mi też nie straszne kopanie, pielenie i brudzenie rąk A koło szkółki jak zawsze przejeżdżałam- beż męża - też zawsze coś kupiłam bo nie mogłam się oprzeć teraz chcę żeby każdy zakup był przemyślany i miał już zaklepane miejsce w przyszłości- w moim ogrodzie oczywiście
____________________
natkqa 11:39, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Sadzonki kupiłam przez internet bodajże po 70 gr. Pomyślałam że dużo można zaoszczędzić kupując małe sadzonki niż kupować takie 80 cm za kilkanaście zł. albo i więcej

tak wyglądały rok po posadzeniu wiosną,

A te zdjęcia robione były jesienią

Tam z tyłu jeszcze danice i inne
____________________
natkqa 11:48, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Między czasie powstawał dom i zmienialiśmy teren w około.

A teraz wygląda to tak :
Zdjęcia świeżutkie z dziś


i tu jest ta nieszczęsna skarpa, na którą będę mieć widok z drzwi tarasowych.
____________________
Skula 13:22, 23 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
witam Ciebie serdecznie !
piękna działka ! piękna !
i skarpy to coś wspaniałego !
już widzę te kamienne murki oporowe , tarasowy ogród
płaskie jest nudne
ja sam u siebie kopałem wgłębnik by trochę urozmaicić teren
a tu....proszę gotowe wszystko !
będę wpadał i podglądał a może czasem pomarudzę i doradzę
____________________
Skula Pomysł na ogród
natkqa 16:17, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Kamienne murki oporowe akurat bardzo ale to bardzo mi się podobają tylko tej skarpy wychodzi dobre 40 metrów
Mam zrobiony mały projekt co prawda, nie w programie do tworzenia ogrodów, ale tak mniej więcej żeby rzucić okiem- co, gdzie, jak. - bez nasadzeń
Muszę go tylko troszkę dopracować
____________________
Sonka 10:15, 24 lut 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Masz piękny dom, pięknie położony i pomyślałaś zawczasu, jak mało kto o roślinkach do swojego ogrodu, jeszcze przed powstaniem domu, to też wcześniej będziesz się nim cieszyć. Bardzo lubię zróżnicowany teren i skarpy a ja niestety mam jedną płaszczyznę.
Skarpa z pewnością będzie pięknie urządzona, to jest dodatkowy atrybut ogrodowy, zajrzyj do ogrodu Any, ma ładnie rozpracowane różne wysokości w swoim ogrodzie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 10:34, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
natkqa napisał(a)



Tutaj zró murek oporowy albo nawet dwa murki o ogród tarasowy, jak amfiteatr. Zależy jak wysoki jest ten uskok. Ta niby-wada może być wielkim atutem i możesz sobie z domu zaserwować wspaniałe widoki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies