Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje marzenie - mój ogród - proszę o pomoc w jego tworzeniu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje marzenie - mój ogród - proszę o pomoc w jego tworzeniu :)

Efffa 20:00, 09 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
mal350 12:17, 10 mar 2015

Dołączył: 01 mar 2015
Posty: 63
Witam, dobrze że założyłaś wątek, jest tu dużo osób którzy Cię wesprą dobrymi radami. Szkoda że jak ja tworzyłam swój ogród nie znałam jeszcze ogrodowiska, kupowałam rośliny bez przemyśleń po jednej sztuce, tylko dlatego że mi się spodobały. Moje rabatki to był misz-masz
____________________
Halina Ogród bez retuszu
Sarahcon 12:57, 10 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Byłam u Ciebie i naprawdę fajnie wygląda ogródeczek pomimo, jak mówisz braku wiedzy ogrodowiskowej
____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 13:27, 10 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Po wszystkich pracach brukarskich planujemy zasiać trawę. Wspominałam wcześniej, że na części działki została wysypana ziemia (w dużej mierze glina). Nie jest to bardzo gruba warstwa dlatego chcemy wysypać na powierzchnię trochę piasku i wymieszać wszystko glebogryzarką aby zwiększyć przepuszczalność. Wiosną zeszłego roku był tam siany poplon (łubin i wyka) i przekopany. Potem chciałabym przywieźć trochę humusu i wyrównać nim powierzchnię. Na to wtedy siać trawę.
____________________
Aneta - Moje marzenie
Anabell 22:49, 14 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Anetko- witaj! przyszłam z wątku o lawendzie. Piszesz o ukorzenianiu lawendy. Masz nowo powstający ogród, proponuję Ci wysiej nasiona lawendy, potem rozpikuj do doniczek w sierpniu posadzisz na miejsce stałe.
W między czasie zaplanujesz gdzie posadzić i przygotujesz odpowiednio podłoże.
Czytam, masz gliniastą ziemię, zrób drenaż żwirowy w planowanym miejscu lawendy.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Sarahcon 08:31, 15 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Właśnie zakupiłam na allegro gałązki lawendy od jednej osoby. Mają przyjść w przyszłym tygodniu. Chcę kupić ukorzeniacz do roslin zdrewniałych i spróbować zrobić sadzonki. Wsadzić je do gruntu planuję w maju - o ile coś z tego będzie ale chyba też spróbuję zrobić tak jak radzisz Haniu z nasion gdyby pierwszy wariant się nie sprawdził miejsce już mam wybrane przy ścianie domu w granitowej "donicy". Planuję posadzić lawendę razem z trzmieliną na pniu. Prawda to, że nasiona lawendy przed wysianiem wkłada się na 3 m-ce do zamrażalnika??? Coś czytałam kiedyś....
____________________
Aneta - Moje marzenie
Anabell 15:35, 09 sie 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Dziś przeczytałam o pytaniu, tak też tak czytałam tylko mam skojarzenia o dwóch tygodniach.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Jana 22:58, 29 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Ciekawa jestem jak teraz to wygląda, wsadziłaś tuje.?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Sarahcon 12:33, 30 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Tak dużo jest wsadzone. Jak znajdę chwilę to zrobię zdjęcia i pokażę.
____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 11:35, 15 kwi 2016


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
"Chwilę" mnie tu nie było niebawem zdjęcia ogrodu po roku
____________________
Aneta - Moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies