Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Rośliny cebulowe w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny cebulowe w trawniku

piotrek 00:17, 11 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 5
Bardzo proszę o poradę. Chciałbym zasadzić trochę krokusów w trawniku, pięknie wygląda taki trawnik na wiosnę, ale zastanawiam się czy areacja i wertykulacja trawnika nie zniszczy cebulek. Poza tym cebulki trzeba chyba co jakiś czas wykopać, podzielić czy zrobić selekcję a to trawnikowi raczej nie służy... Jak jedno z drugim pogodzić? Pozdrawiam. Piotr
____________________
Gardenarium 08:48, 11 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krokusów nie trzeba wykopywać, ani segregować, będą się rozrastały w okazałe kępy, po przekwitnięciu cebulowych należy zaznaczyć patyczkami obrys i omijać podczas zabiegów (wertykulacja i koszenie) do czasu aż liście cebulowych zżółkną. Wtedy dopiero możesz skosić trawę.

Cebulowe i piękny trawnik w tych miejscach w jednym czasie, to sprawy nie do pogodzenia. Albo cebulki i omijanie trawnika, albo trawnik bez cebulek.

Tutaj masz przykład jak to wygląda u Ani Małej MI



i informacje
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2438-ogrodnik-mimo-woli-cd?page=522#post_8

Ja u siebie po prostu ucinałam liście i normalnie pielęgnowałam trawnik. Koszt cebulek to znowu nie takie straszne i można ponownie wsadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:51, 11 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tutaj u mnie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=220





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:51, 11 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 09:13, 11 mar 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Potwierdzam, to co napisała Danusia. Kilka lat temu sadziłam w trawniku krokusy, cebulicę syberyjską i śnieżniki.
Efekt jest taki że podczas wertykulacji zniszczyłam kwitnące krokusy, następnie zaczyna się czas koszenia a cebulica i śnieżniki jeszcze nie zakwitły, jak nie skosimy trawnika wygląda brzydko a jak wykosimy to nie mamy kwiatów. Podczas zabiegów np. arreacji wertkulacji uszkadzamy cebulki i pąki kwiatowe, więc albo trawnik albo kwiaty. Staram się teraz przesadzać pozostałe jeszcze krokusy z trawnika w rabatę. Może na dziko rosnącej łące ten sposób sadzenia wiosennych cebulowych zdałby egzamin, ale nie na utrzymywanym w dobrek kondycji trawniku koło domu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
piotrek 00:19, 12 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 5
Dziękuję za podpowiedzi. Widzę, że temat będzie jeszcze do przemyślenia. Pozdrawiam. Piotr
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies