Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

Psiamama 11:40, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mam kulki bukszpanowe chyba czas najwyższy przyciąć bo nawet nie widac, że to kulki były. Będzie rzeź bo to mój pierwszy raz


I jeszcze takie tam



____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 11:46, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
No i zapadła decyzja wierzba wyjeżdża, a "taka ładna była, amerykańska"

____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 11:53, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Margaret_ka napisał(a)
Witaj Aga... doczytałam u Przemka, ze Ty tez chora. Jakaś plaga, ja mam to samo i walcze już trzeci tydzień. Zdrówka

Ogródek może i niewielki, ale już dużo się w nim dzieje. Trochę zmian i będzie pięknie.


Witaj Margaret Miłe odwiedziny Jedyny plus tej choroby to, że leżę pod kocem i mam czas na Ogrodowisko Dzięki za słowa otuchy i zmykam do Ciebie pospacerować
Ty też zdrowiej!
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardener27 23:15, 21 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Przejrzałem sobie na spokojnie zdjęcia i poczytałem co mówisz Wierzbę będę miał na sumieniu bo to ja Cię pchnąłem po siekierę ale przynajmniej M odetchnie z ulgą Wreszcie zobaczyłem te świerki o których mówiłaś bo do tej pory ich nie pokazywałaś Sumaków się pozbądź Brzydkie drzewska a ile mają rozłogów Za mało masz tam miejsca na takie coś Z koloru płotu jesteś niezadowolona Zawsze można przemalować Brąz ładnie będzie harmonizował z dolnym wykończeniem elewacji i balustradą Jak już jesteśmy przy tym płocie to ja widzę tam wysokie trawy głównie miscanty podsadzone hortensjami bukietowymi i innymi bylinami Może tyle na dzisiaj Powiedz co o tym myślisz ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Psiamama 00:04, 22 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Przemku wyrok na wierzbę zapadł, ale to Ci się zapisze jako dobry uczynek, sumienie miej czyste Sumaka wywalę już jutro. Płot jest podobno nasączony czymś co nie przyjmie innego koloru, muszę popytać w marketach budowlanych. Tak czy siak zrobimy tam kiedyś konkretny drewniany płot bo to zwykły lamel. Na rabacie po prawej stronie ławki mam posadzone kolejno: kalinę, zebrinus, hortensję pinki winki, hortensję pink diamond, zebrinus, hortensja ogrodowa, za nimi mam dwie azalie (nie wiem jakie) a dalej hosty, rododendron, 2 wielkie tawuły chińskie no i juka. Zebrinusy z hortensjami fajnie wyglądały z tego akurat jestem bardzo zadowolana, ale chyba za dużo tam tegoChciałabym, żeby te rabaty były ładne cały rok. Muszę dać coś zimozielonego.
Myślałam nad tym co mi wczoraj proponowałeś i zarys pomysłu jest. Muszę pogłębić całą rabatę. Zrobić ekrany z np. iglaków po 2, 3 szt i resztę roślin przesadzić. Tylko które a które wywalić? I ciągle się głowie na tym kątem przy ganku.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:44, 22 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Siedzę sobię i rysuję "projekt" rabaty Kiepsko idzie bo okazało się, że nie mam w domu linijki Nie ma dzieci szkolnych to i nie ma linjki, kredek itp. Wiec na razie z szacunku do Was szkicu ocenie nie poddam. Ponadto do tego planu brakuje mi jednego elementu. Drzewka przy ganku zamiast wykopanego dziś sumaka. Na tej rabacie będą poza tym iglaki, hortensje i trawy. Szukam czegoś docelowo niedużego więc najlepiej pendula. Mam kilka typów. Wiąz gejsza, modrzew europejski i znalazłam dziś też fajną thuje plicata whipcord. Oglądałam też buki purpurea takie "straszydełka"

Sumak miał korzenie długaśne, weszły już pod ogrodzenie do sąsiada.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardener27 22:54, 22 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pozbycie się sumaka to dobra decyzja Sama widzisz jakie ma korzenie
I jak tu robić projekt bez podstawowych narzędzi kreślarskich ?
Myślę o tym drzewku przy ganku ale ciężko mi idzie Może mnie coś najdzie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Luckaa 23:50, 22 kwi 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
I jak kulki przycięte, mam pare bukszpanów przeznaczonych na kulki, ale boje się tego wyzwania, znając moje zdolnosci, po przycięiu zostałoby niewiadomo co
____________________
Lucyna
Psiamama 00:03, 23 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Cześć Lucyna Widzisz nie obfociłam moich kulek Przycięte powiem Ci nawet mi to wyszło jak na pierwszy raz ale są malutkie więc chyba jest prościej. Nie bój sie ciachaj Pewnie każdy ma swój sposób ale ja wiem już na pewno, że muszę zaczynać od obwodu patrząc z góry. Teraz widzisz zmagam się z drzewem
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 00:10, 23 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wstawiam jeszcze jedno zdjęcie ganku do którego szukam małego, zgrabnego drzewka (to prawie jak ja).
Śliwa wiśniowa? Znajdę tak nisko szczepioną? Może grab?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies