Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

Psiamama 12:26, 01 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira książki kocham i muszę swoją biblioteczkę poszerzyć o kilka pozycji o ogrodzie to pewne. Ty jak zwykle mnie wspomagasz, dziękuję bo nie dokopałam się do tego wątku A tego cisa szukam, ale na necie znajduje same maluchy max 40cm to prawie takie jak mój.
MagdaBaj dzięki za odwiedziny i wszystkie rady Kanciki do renowacji i wczoraj już kawałek poprawiłam. Najgorzej mam wzdłuż podjazdu bo tam jest kostka granitowa i tam praktycznie muszę robić od zera. Strasznie zarastają. Do doniczki co roku sadzę kompozycję z jednorocznych (komarzyce, pelargonie itp.) i musi ta donica tam być bo rozumiesz... dekiel od szamba Nic lepszego nie wymyśliłam. Magda to dobry pomysł żeby tam rosło coś cały rok zimozielonego, ale może nie kulka na pniu. Doniczki przy ławce też fajny koncept to miejsce też muszę jakoś ogarnąć tyle, że mam po obu jej stronach hortencję i kalinę. Chyba jedyne rośliny których wczoraj nie przesadziłam Teraz jeszcze łysawe, ale latem lepiej to wygląda No i skalniak to nie wrażenie bałaganu ... tam jest bałagan Przejdzie metamorfozę, aż sama się zdziwię Jaki optymizm dziś ze mnie bije To pewnie dlatego, że wczoraj się narobiłam i jestem zadowolona z efektu A to się u mnie rzadko zdarza Wstawię zdjęcia, ale jak pogoda będzie fajniejsza. U mnie 12 stopni i kropi deszczyk:/
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
EwaG 18:13, 01 maj 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Psiamama napisał(a)


Spóźniłam się troszkę.


E tam spóźniłam; z tego co czytam to ja się spóźniłam bo juz cós kupiłaś.
Zerknę jednak na plan i widoki.
3kolorowy iglak? Takie iglaki bardzo trudno z czymkolwiek zestawić.
Pozdrawiam.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Mira104 19:05, 01 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
To tak jak ja tyle książek, że na strychu już w pudłach są, bo się nie mieszczą na regałach i zero książek dot. ogrodnictwa ^^
Co do roślin -ja wszystko podsypuję obornikiem bydlęcym, za worek płacę 7 zł i spod Bytomia mi do Rybnika facet przywozi. Powiem Ci, że wszystko fajnie rośnie po nim, w tym roku kupiłam ponad 50 worków. W warzywniku roślinki tak samo fajnie rosną. Jak chcesz to mogę dać Ci namiary. W obi za 10 l obornika bydlęcego
(granulat) zapłacisz ok 20 zł jest róznica
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
EwaG 19:15, 01 maj 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Proponuję drobną korektę linii istniejacej rabaty; dodaszenie krzewów i niewielkiego drzewa, przesunięcie ławki do przodu a za nią pnącza na płot.
Wydziela się dwa wnętrza: jedno z ławką a drugie z grilem.



A reszta ogrodu opisana na zdjeciach. To takie błyskawiczne propozycje, ale trzy donice dałabym jak najbardziej, jedna wygląda na przypadkową. Poza tym trzeba zrównoważyć ścieżkę, która kawałkuje ogród na części.
Pozdrawiam ponownie i mam nadzieję, że moje rady pomogą Ci w modernizacji ogródka.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Psiamama 23:43, 01 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
EwaG napisał(a)


E tam spóźniłam; z tego co czytam to ja się spóźniłam bo juz cós kupiłaś.
Zerknę jednak na plan i widoki.
3kolorowy iglak? Takie iglaki bardzo trudno z czymkolwiek zestawić.
Pozdrawiam.


Ewa przede wszystkim dziękuję, że pamiętałaś o mnie
Powiem, że do tej chwili byłam zadowolona z moich wczorajszych harców na rabacie. Teraz czar prysł A na serio to nie do końca prysł, niech trwa przynajmniej do momentu, aż przestanie mnie boleć kręgosłup Twoje rady będą pomocne. Na pewno kwestia samotnej donicy na deklu od szamba się rozwiązała. Po drugie rabata za podjazdem. To super pomysł bo załatwiłaby problem łysiejących od dołu świerków. Właściwie to do końca nie wiemy co z tą częścią działki zrobić. Z brukowaniem czekamy na kanalizację naszej ulicy... myśleliśmy też o wiacie lub garażu. Wreszcie moja pofalowana rabata z ławką Coś czuję, że jak zobaczysz co narobiłam to się zaśmiejesz. Nic to będę przesadzadzać i sadzić dalej
Dzięki serdeczne
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 23:52, 01 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira104 napisał(a)
To tak jak ja tyle książek, że na strychu już w pudłach są, bo się nie mieszczą na regałach i zero książek dot. ogrodnictwa ^^
Co do roślin -ja wszystko podsypuję obornikiem bydlęcym, za worek płacę 7 zł i spod Bytomia mi do Rybnika facet przywozi. Powiem Ci, że wszystko fajnie rośnie po nim, w tym roku kupiłam ponad 50 worków. W warzywniku roślinki tak samo fajnie rosną. Jak chcesz to mogę dać Ci namiary. W obi za 10 l obornika bydlęcego
(granulat) zapłacisz ok 20 zł jest róznica


Mira Ty to masz radę na kążdą okoliczność Co ja bym tu bez Ciebie zrobiła?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardener27 22:51, 07 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Jeśli się zdecydujesz na te donice tak jak radzi Ewa by zakryć szambo proponuję wokół nich wyciąć prostokątną rabatę i wysypać ją żwirem lub korą Koszenie będzie o wiele przyjemniejsze
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Psiamama 21:45, 08 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Dzięki Przemku za radę, kolejna do przemyślenia. Jutro zaplanowane porządki na skalniaku i kolejne przesadzanie Lina na filary zakupiona, zobaczymy jak to wyjdzie.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
sylwia_slomc... 23:48, 08 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Wpadłam z rewizytą i chyba dołożyłabym wąską rabatkę z miękkimi liniami wzdłuż podjazdu, złagodzi kształt, a w niej można zrobić jakieś fajne przejście dla wygody na trawnik. Mogłoby rosnąć kilka niskich zimozielonych, a między nimi np. jakieś wiosenne cebulowe, lub kwitnące skalne. Co o tym myślisz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margaret_ka 07:28, 10 maj 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Agnieszko, widzę, że mocno zakasałaś rękawy i ostro wzięłas się do pracy.
Sporo dobrych rad, więc lada moment ogród nabierze blasku.

Też mam problem z deklami od oczyszczalni ścieków - ja mam dwa. Są w trawniku na froncie domów, ale chyba tak muszą zostać i straszyć dalej, bo nie pasuje mi tam rabatka, a donicy nie ustawię, bo mają takie wypukłości, że nie utrzymałaby się. Może jak kiedys rozrośnie się obwódka bukszpanowa to je zasłoni.
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies