Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:21, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Makusia napisał(a)
Ależ mega limonkowe te limki. Nazwa nie kłamie-u Ciebie żywa reklama! No i ta szałwia wymiata. Super kolor!


Ha ha ha a Ty nie czytasz dokładnie, to nie limki tylko Magical Moonlight, limnki u mnie jeszcze daleko w polu, ociągają się.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:41, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
No to jedziemy z tym koksem

Vanilla Fraise



Phantom



White Lady


Magical Candle


Magical Moonlight



Diamant rouge

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 18:48, 27 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Piękne masz hortensje bukietowe i to kilka odmian, których nie mam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Makusia 21:59, 27 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mirka no masz rację oczywiście Ale nadal podtrzymuję, że są mega limonkowe, mimo, że to nie limki
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
katel 22:35, 27 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
mirkaka napisał(a)


Jeśli zawiąże nasionka to jak je zebrać z takiej roślinki? Czy one się nie wysypią ?

Myślę że jak najbardziej się wysypią, że aby uniknąć gipsówkowej inwazji trzeba wyciąć większość kwiatostanów a zostawić dosłownie część łodygi i jej pończochę założyć żeby się nie posypało na rabaty, tylko w nią - niestety nie wygląda to zbyt ładnie , zakładałam w tym roku stopki na maki wschodnie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
iwonadm 08:02, 28 lip 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Kocham hortensje te z serii magical są świetne ale limki zawsze się obronią
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
LyraBea 10:29, 28 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Też należę do zakochanej w hortensjach bukietowych. Na moich rabatach na pewno będą dominować. Póki co eksperymentuję czyli kupuję a to z promocji, a to z przeceny a to, że ktoś mi sprezentował. Dla wszystkich hortensji miejsce na moich rabatach się znajdą. A czym ich więcej tym lepiej. Te z serii Magical są cudne! Ile lat u Ciebie Mirko mają i jak wysokie przez ten czas urosły i może, jeszcze, jak krótko je przycięłaś, jeśli sezonują u Ciebie od kilku lat? Bardzo ważne są dla mnie tego typu informacje, bo na mojej rabacie "z rozmachem" chcę ich dużo tylko nie wiem, w którym rzędzie będą najlepiej się prezentować.
Skrętniki od Ciebie pięknie kwitną
____________________
Beata
mirkaka 10:09, 29 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa dziękuję, Ty za to masz takie których ja mnie mam

Marta tak, są limonkowe przynajmniej na tym etapie, ale w miarę dojrzewania bieleją

Kaśka moją mam od zeszłego roku i mi się sama nie wysiała. Ze skarpetkami powiadasz

Iwonko limki mam pierwszy rok i jeszcze nie kwitną, ale na pewno są piękne

Beatko Ja z bukietówkami dopiero zaczynam. w zeszłym roku kupowałam a Magical Moonlight teraz wiosna. Były przycięte tak mniej więcej na jedno-dwa oczka . A te które mam od zeszłego roku przycięłam bardzo nisko bo wymyśliłam sobie że puszczą pędy od korzeni a one tak nie zrobiły, lepiej na jedno -dwa oczka ciąć.
Mam też jedną Vanilkę ok 4 lat i tę kupiłam bardzo słabą i nie wiedziałam jak się je tnie więc przycięłam jej jeden pęd na ok 40 cm. Teraz to wygląda jakby była na pniu.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gobasia 11:33, 29 lip 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Duzo masz hortensji ....muszę przyjrzeć sie MAGICAL takich nie mam a wyglądają u Ciebie bardzo atrakcyjnie
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
olga80 09:03, 30 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Hortensjami też czarujesz
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies