Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Konserwacja, zabezpieczanie narzędzi ogrodowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Konserwacja, zabezpieczanie narzędzi ogrodowych

rublowy 13:18, 23 mar 2015

Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 2
Witam,
mam pytanie odnośnie zabezpieczania ogrodowych narzędzi. Już nie raz mi się zdarzyło, że kupując jakis nowy sekator po niecałym sezonie był zasniedziały i wręcz zaczynał rdzewieć. Wiadomo, takie narzędzia mają kontakt z wodą. Ale sądziłem, że producent je zabezpiecza. Najwyraźniej jednak nie. I tu moje pytanie. W jaki sposób Wy radzicie sobie z tym problemem? Macie jakieś sprawdzone środki? Czy po prostu często wymieniacie sprzęty?
Gardenarium 13:27, 23 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wymiana sprzętu to byłaby najgorsza głupota ogrodnika. Dobry ogrodnik dba o sprzęty, czyści je i zabezpiecza olejem, ostrzy gdy się stępią.

Odpowiedż masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4826-olej-do-konserwacji-narzedzi-ogrodniczych

Mogę wysłać choćby jutro
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 13:28, 23 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38741
Przecież jak coś zardzewieje to nie znaczy, że nie nadaje się już do użycia!

Rdzę zetrzeć papierem ściernym i narzędzie nasmarować olejem. Może być nawet rzepakowy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Nordmania 11:44, 08 kwi 2015

Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 7
Wszystko jest tak na dobrą sparwą kwestaią zadbanai o narzędzia, np weźmy ksoaiarkę- po sezonie zawsze dokąłdnei ją czyścisz, konserwujesz a pzred nowym sezonem wymienaisz olej w przypadku spalinowej i ostrzysz noże.
Gardener27 21:33, 04 gru 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies