Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Drzewa iglaste polecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa iglaste polecane

iwona1980 10:09, 07 paź 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Krysiu dzięki za odpowiedź.
Świerk serbski jest ładny Ale ja sobie nie mogę pozwolić na dużego iglaka ,bo mam mały ogród,a cyprisiki też mi się podobają, ale ja akurat chciałabym coś z igłami
Zbyszku dzięki, Białobok bardzo ciekawy.
Zaraz zobaczę co piszą o nim i o jodle,
____________________
Pozdrawiam Iwona
Gardenarium 10:29, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Picea omorika "Nana".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona1980 10:42, 07 paź 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Dziękuję Pani Danusiu
____________________
Pozdrawiam Iwona
acca5 17:13, 05 kwi 2017


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Dzień dobry, poszukuje pomysłu na coś płożącego , posadzonego między dwoma bordowymi bukami-obecnie są obsypane suchymi liśćmi w kolorze brązu a daglezją formowaną w stożek, z tyłu za tymi drzewami jest żywopłot z szmaragdów i pęcherznic żółtych. Kąt ten jest raczej suchy, kiepsko rośnie trawa i żle mi się między nimi jeździ kosiarką więc wymyśłiłam ,żę może jałowce? Co prawda się zastanawiam czy buki też formować ale na razie mają góra 2m.
Może ktoś coś wymyśli jak ten kąt zagospodarować
Marlenka 10:03, 19 kwi 2017

Dołączył: 19 kwi 2017
Posty: 1
Dzień dobry, czytam i czytam i wiele mi się podoba ale warunki u mnie są straszne niby ziemia dobra (czarnoziem), przepuszczalna ale prawie wszystko co posadzę pali słońce bo na 300 m ogrodzenia jakieś 30 jest w cieniu: połowa daglezji już wyrzucona, świerki serbskie i srebrne stoją, prawie nie rosną i serby zaczęły żółknąć. Dodatkowo oprócz patelni działka nie jest z żadnej strony osłonięta i jest bardzo! wietrzna. Błagam doradźcie co przeżyje w takich warunkach bez uszczerbku.
kamilapolan 12:25, 31 lip 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 1
Najlepsze drzewa iglaste to chyba świerki syberyjskie, przynajmniej mi się najbardziej podobają =D
____________________
arleta 13:02, 28 wrz 2017

Dołączył: 27 lip 2017
Posty: 10
Witam, Co mozecie polecic na zywopplot , chce aby byly to iglaki bardzo waskie , mysle posadzic gesciej ale zeby nie rosly szeroko.
Czy jałowiec Blue Arrow bedzie ok? Moze jest cos jeszcze co tworzy szpaler i nie jest chorowity,,łatwy w prowadzeniu?



maja byc posadzone wzdloz płotu po prawej stronie
Prosze o rade!!!
renatkaa 14:52, 21 mar 2018

Dołączył: 21 mar 2018
Posty: 1
Świerk serbski jest fajny, ładnie wygląda też świerk biały, ale ten znowu rośnie powoli.


Olka0902 13:53, 23 mar 2018

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 2
Witam!
Proszę o podpowiedź jakie szybko rosnące drzewa (niekoniecznie iglaste) mogę posadzić, aby zasłonić nieładną ścianę domu sąsiada, która znajduje się w granicy mojej działki. Dom ma ok 9 m wysokości, brak okien od mojej strony. Drzewa rosłyby na północ od tej ściany.
Gardenarium 13:55, 23 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam świerki serbskie w tym celu.
Graby Fastigiata mogą być, buki kolumnowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies