Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Drzewa iglaste polecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa iglaste polecane

gula 16:08, 07 lut 2021


Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 18
Anna_I napisał(a)
Kochani poszukuję iglaka, który mogłabym posadzić koło butli gazowej wolnostojącej -Chciałabym butlę schować za tym iglakiem bądź iglakami (wolałabym, aby to nie była tuja, gdyż iglak będzie rósł na tle żywopłotu ze Szmaragdów).
Ważne jest, aby korzenie za bardzo się nie puściły pod ziemię, by nie uszkodzić rury od gazu. Drzewo byłoby posadzone około 2m od butli.

Jakie drzewo polecacie z niezbyt "szalonym" systemem korzeniowym? Marzy mi się sosna, tylko boję się aby nie ogołacała się od dołu




Proponuję cisa lub jakaś odmianę cyprysika Lawsona, jałowiec chiński Stricta. To zależy jaka gleba i ile tam słońca. Nie wiem, jak wysoka jest ta butla.

Moze bluszczem ją przykryć??
ZbigniewG 19:07, 07 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8908
Jeżeli marzysz o sośnie to co stoi na przeszkodzie marzeniom ,
jest masa odmian o różnym pokroju do wyboru .
Nawet gatunki czarnej czy żółtej można sekatorem i odciągami uformować dowolnie a korzenie od strony butli zawsze można poskromić szpadlem .
Jałowiec Horstman też robi niezłe wygibusy do przesłony
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
gula 20:59, 08 lut 2021


Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 18
Anna_I napisał(a)
Kochani poszukuję iglaka, który mogłabym posadzić koło butli gazowej wolnostojącej -Chciałabym butlę schować za tym iglakiem bądź iglakami (wolałabym, aby to nie była tuja, gdyż iglak będzie rósł na tle żywopłotu ze Szmaragdów).
Ważne jest, aby korzenie za bardzo się nie puściły pod ziemię, by nie uszkodzić rury od gazu. Drzewo byłoby posadzone około 2m od butli.

Jakie drzewo polecacie z niezbyt "szalonym" systemem korzeniowym? Marzy mi się sosna, tylko boję się aby nie ogołacała się od dołu



Rozwijając post Pana Zbigniewa, proponuję wąskie odmiany: sosna czarna Obelisk (troche wolniej rosnie), sosna czarna Molette (szybciej rośnie), Green Tower, itp. Jeśli będą się ogolacac od dołu, można podsadzic je czymś karlowym iglastym.
Anna_I 16:42, 19 lut 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
gula napisał(a)


Proponuję cisa lub jakaś odmianę cyprysika Lawsona, jałowiec chiński Stricta. To zależy jaka gleba i ile tam słońca. Nie wiem, jak wysoka jest ta butla.

Moze bluszczem ją przykryć??




Bardzo dziękuję za odpowiedź
Gleba jest tam raczej przepuszczalna, piaszczysta (ale mimo wszystko będę tworzyć klimat pod korzenie) słońce operuje praktycznie non stop, bo to strona południowo-zachodnia. Butla ma około 1,7m.

Boję się, że cyprysik Lawsona nie da sobie rady w tym miejscu, też o nim myślałam, gdyż bardzo mi się podoba - ale nie wiem jak te cyprysiki dają radę na Mazowszu. Podobno najpiękniejsze są na północy kraju...
Jałowiec już sama Danusia mi odradzała - im starszy tym brzydszy no i się ogołaca
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 16:48, 19 lut 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
ZbigniewG napisał(a)
Jeżeli marzysz o sośnie to co stoi na przeszkodzie marzeniom ,
jest masa odmian o różnym pokroju do wyboru .
Nawet gatunki czarnej czy żółtej można sekatorem i odciągami uformować dowolnie a korzenie od strony butli zawsze można poskromić szpadlem .
Jałowiec Horstman też robi niezłe wygibusy do przesłony



Ach te moje marzenia.... Zbyszku dziękuję za sugestię, a co myślisz o sośnie Watereri? Na niektórych zdjęciach jest idealna do zamaskowania butli, ale nie mogę jej znaleźć w Ogrodowiskowych ogrodach
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
ZbigniewG 10:18, 22 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8908
Ania kiepsko szukałaś, wpisz Watereri w wyszukiwarkę zaznacz posty i wyskoczy sporo w tym dwie moje
Myślę że się nada(2-3szt), rośnie wolniej od typowej sosny ale i tak korekta nie zaszkodzi

Watereri


2013
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anna_I 19:47, 22 lut 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
ZbigniewG napisał(a)
Ania kiepsko szukałaś, wpisz Watereri w wyszukiwarkę zaznacz posty i wyskoczy sporo w tym dwie moje
Myślę że się nada(2-3szt), rośnie wolniej od typowej sosny ale i tak korekta nie zaszkodzi



DziękujęAle jestem zakręcona, szukałam w wątkach... Rzeczywiście trochę tego wyskoczyło i muszę przyznać, że Watereri będzie pasować - strasznie mi się podoba.
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
gula 11:23, 27 lut 2021


Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 18
Anna_I napisał(a)

Watereri to katlowa odmiana i dość szeroka. Radziłabym kolumnową odmianę sosny. Watereri po 10 latach ma 2m wysokości i szerokości, a potem jest jeszcze szersza. Blisko butli będzie miala za mało miejsca.
Anna_I 00:11, 28 lut 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
gula napisał(a)

Watereri to katlowa odmiana i dość szeroka. Radziłabym kolumnową odmianę sosny. Watereri po 10 latach ma 2m wysokości i szerokości, a potem jest jeszcze szersza. Blisko butli będzie miala za mało miejsca.



Dziękuję za spostrzeżenia W takim razie posadzę ją dalej od butli, miejsca mam dużo. Myślałam jeszcze o cyprysiku Lawsona, ale w moim regionie chyba nie da rady
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
gula 12:12, 12 mar 2021


Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 18
ZbigniewG napisał(a)
Ania kiepsko szukałaś, wpisz Watereri w wyszukiwarkę zaznacz posty i wyskoczy sporo w tym dwie moje
Myślę że się nada(2-3szt), rośnie wolniej od typowej sosny ale i tak korekta nie zaszkodzi

Watereri


2013


Panie Zbigniewie, czy ta sosna sama tak wąsko rośnie , czy ją Pan tak prowadzi? Piękne drzewko.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies