Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Balkonowe rozmyślania...

Pokaż wątki Pokaż posty

Balkonowe rozmyślania...

nesska16 17:32, 25 kwi 2015

Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 2
Witam wszystkich,
Chciałabym prosić o pomoc w urządzeniu balkonu... Niedawno sprowadziłam się na przedmieścia większego miasta i szczerze mówiąc nie mam kompletnie pojęcia jak to jest mieć balkon, a co więcej jakie rośliny sadzi się w doniczkach na balkonie od strony południowej...Nie mam pomysłu i potrzebnej wiedzy.. Jestem zielona. Dopiero zaczynam powoli się uczyć, gdyż chciałabym aby mój balkon był miejscem służącym nie tylko do wypoczynku, relaksu, ale także miejscem z kącikiem ziołowym, kącikiem przepięknie rozwijających się kolorowych kwiatów...
Stąd moja ogromna prośba o pomoc, doradzenie mi jakie rośliny warto kupić, nie są trudne w uprawie, a są efektowne. Jak mówiłam balkon/taras jest od południa.
Jest dosyć sporych rozmiarów, co widać na zdjęciach i na planie. Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję ślicznie,
pozdrawiam
nowicjuszka.
Gardenarium 19:01, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw zadbaj, znajdź duże donice, które będą pasowały na balkon. Zaplanuj także chociaż malutki stolik z dwoma siedziskami - to się zawsze przyda na małą kawkę.

Zacznij od donic, potem rośliny. Dopasujesz je do wielkości pojemników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nesska16 19:13, 25 kwi 2015

Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 2
Okej. Chciałam prosić o doradzenie od strony gatunków roślin jakie by sie sprawdziły. Które sa mniej wymagające..np.
Dziekuje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies