Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Hejże hej!, hejże ha i ogródki lubię ja!

Pokaż wątki Pokaż posty

Hejże hej!, hejże ha i ogródki lubię ja!

Puszek 20:56, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 28
Witajcie! Właśnie założyłam konto a teraz czas się przedstawić. Odkąd mam działkę mam bzika na punkcie programów telewizyjnych o ogrodach. Mój ulubiony to oczywiście Maja w ogrodzie!
Od 2 lat próbuję coś zrobić z moim,,ogrodem"- którego jeszcze nie ma- ale jest nazwa!Od zawsze marzyłam o własnym kawałku ziemi z domem i ogrodem i w końcu marzenia zaczynają się spełniać. Jakie to fajne uczucie wrócić z pracy, zasiąść w fotelu i patrzeć przez okno...Relaks na całego.
Działka ma 1155m2 (szerokość 25metrów i długość 46metrów), stoi na niej dom i garaż. Ponieważ osiedle nie ma kanalizacji, posiadamy przydomowe oczyszczalnie ścieków. I tu pojawia się problem w zagospodarowaniu działki. Tam gdzie nie idą dreny w przyszłości będzie kostka brukowa stanowiąca podjazd do garażu, więc do zagospodarowania zostaje tylko kawałek przy płocie. Druga strona działki to oczyszczalnia (więc ograniczone miejsce sadzenia) i kilkumetrowe rury rozsączajace oczyszczoną wodę (3 nitki w odległościach od siebie około metrowych ciągnace się na około 17 metrów).
Do tej pory trochę działki obsadziłam Tujami Szmaragd ponieważ szybko rosną i stanowią fajną przesłonę od stron sąsiadów. Działka ma kształt prostokąta przy czym dłuższe boki graniczą z sasiadami, dwie krótsze to wjazd i pole.
Mam trochę innych nasadzeń ale o tym póżniej. Myślę, że jak na pierwszy post to wystarczy Pozdrawiam miłośników ogrodów
____________________
Marzenia mogą się spełnić... potrzeba tylko czasu
Lukasz2013 21:07, 26 kwi 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Mój ulubiony to też Maja jestem idolem Prowadzącej witamy na ogrodowisku. Pokaż jakieś fotki chętnie zobaczymy. Pozdrawiam
Puszek 21:17, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 28
Dziękuję za przywitanie. Zdjęcia dodam...
tylko muszę poczytać czy wklejać tu czy w nowym watku?
Sorki ale jeszcze nie wiem jak sie tu poruszać ;-(
____________________
Marzenia mogą się spełnić... potrzeba tylko czasu
Puszek 22:30, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 28
A już wiem... tu też możnaTo co zrobione: taras i kilka rabatek (tylko zaznaczonych kostką)w przyszłości ma być o nieregularnych kształtach wysypana grysem. Zdjęcia są z ubiegłego lata. Obecnie dokonałam kilka zmian.
Co o tym myślicie?







____________________
Marzenia mogą się spełnić... potrzeba tylko czasu
Gardenarium 08:06, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lukasz2013 napisał(a)
Witaj. Mój ulubiony to też Maja jestem idolem Prowadzącej witamy na ogrodowisku. Pokaż jakieś fotki chętnie zobaczymy. Pozdrawiam


Łukasz chyba nie "idolem" tylko fanem
Watek od razu przeniosłam do działu Nasze ogrody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:09, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest drugi wątek, więc tutaj nie wklejaj już zdjęć ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Puszek 18:57, 27 kwi 2015


Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 28
Tak jest! więcej tu nie wkleję
____________________
Marzenia mogą się spełnić... potrzeba tylko czasu
Bastek003 11:05, 28 kwi 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 3
Witajcie, szukam inspiracji do swojego ogrodu - 20 arów. Narazie mam jedynie trawę i system nawadniania. Chciałbym wybudowac altankę z grillem, skialniak i moze kilka drzew owocowych. Pozdrawiam Sebastian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies