Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Byliny nadmiarowe chętnie przyjmę

Pokaż wątki Pokaż posty

Byliny nadmiarowe chętnie przyjmę

kachat 15:20, 27 kwi 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Na moich suchych leśnych połaciach niewiele co widać zielonego, więc jeśli ktoś ma zbędne nadwyżki roślinek z np. wiosennego dzielenia, to chętnie się nimi zaopiekuję Tak samo niechciane, niekochane byliny i krzewy, które czeka smutny los na kompostowniku lub śmietnisku powitam z otwartymi rękami i zakwateruję w jakimś miłym, zacisznym zakątku pod sosnami

Mają szansę dobrze się u mnie czuć np.:

- kokoryczka wielokwiatowa i wielkokwiatowa
- przylaszczka
- miodunka plamista
- kopytnik
- świecznica o zwykłych zielonych liściach
- jasnota plamista 'Chequers' (taka o zielonych liściach z białym paskiem)
- marzanka wonna
- dzwonek brzoskwiniolistny
- bodziszek korzeniasty
- bodziszek leśny
- orliki
- zawilec kanadyjski
- jarzmianka
- skalnica Arendsa
- żurawina
- borówka brusznica

- cisy
- rododendrony

Po roślinki mogę wpaść osobiście w Warszawie i okolicach, też w Łomży, Białymstku albo Suwałkach. Oczywiście zwrócę też koszty przesyłki pocztowej

W zamian za rośliny jeszcze nic nie mam zbytnio, ale mogę dla kogoś zrobić zakupy bylinowe w dużym centrum ogrodniczym niedaleko mnie albo w szkółce bylinowej i wysłać za zwrot kosztów.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 09:26, 14 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ciągle mam miejsce na nadmiarowe, niechciane roślinki

Niedawno odkryłam, że wysiały mi się i szukają nowego domu:
- zeszłoroczne siewki kocimiętki
- zeszłoroczne siewki gęsiówki kaukaskiej


Niektóre już kwitną Może ktoś chce
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 10:12, 19 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Dużo chcesz tych roślin: kokoryczki, miodunki, kopytnika, dzwonka brzoskwiniolistnego?
Dzwonek -chyba właśnie- brzoskwiniolistny rozsiał mi się, to tego będę miała sporo.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 13:14, 19 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Nooo dużo chcę, bo dużo potrzebuję, a już jestem bliska bankructwa Jeśli komuś roślinki zbywają i ma je jak chwasty do śmietnika albo na kompostownik wywalić, to w ramach alternatywy może mi je oddać co by się nie zmarnowały biedactwa U mnie w runie nic nie rośnie, tylko jałowce gdzieniegdzie i takie chwaściki, co latem zamierają i znikają. Smutne igłowe poletko mam.

Dzwonka właśnie wysiałam do doniczek, ale znając moje szczęście, to nic z niego nie wyjdzie. Miesiąc temu wysiałam jeżówki, jarzmiankę, funkie, floksy duże, żurawki, języczki i słoneczniczki. Jakieś trawy mi zaczęły wyrastać, łudzę się, że to może słoneczniczki...

Same na działce wysiały mi się kocimiętki i gęsiówki, mogę oddać komuś No i mam mikro sieweczki przylaszczek, których szukałam, więc te już nieaktualne, haha, przynajmniej te się zlitowały i się rozmnażają porządnie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 16:35, 19 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Funkie, floksy wysokie i słoneczniczek też do podziału Mam też dzwonek leśny, wysoki zaraz będzie kwitnąć. Muszę zrobić koniecznie zdjęcie kwitnącego. A będzie rosnąć u Ciebie kokoryczka, miodunka, kopytnik? Bo lubią wilgoć w ziemi (chyba wszystkie wymienione).
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 19:01, 19 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Wszystkim bylinom dosypuję lepszej ziemi i jak dotąd rosną chyba nie najgorzej. Kopytnik rośnie super (nooo, przynajmniej jak dla mnie ), miodunkę podzieliłam rok temu i porozsadzałam i chyba też rośnie w miarę ładnie:



Kokoryczki kupiłam kiedyś dwie, wsadziłam dość mocno byle jak w mech i chcę je wykopać i jeszcze raz posadzić porządnie w tym roku. Rozmnożyły się troszkę, mam już chyba 6 ich. Ale chciałam polankę zrobić, bo takich pojedynczych sztuk to praktycznie u mnie nie widać. Kupowałam wszystkiego po kilka sztuk, a to po kilkadziesiąt trzeba, aby miało to sens..
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
gosiaczek 21:08, 19 maj 2015

Dołączył: 11 sty 2015
Posty: 107
Witaj. Mam różne roślinki. Jeśli jesteś zainteresowana to napisz info. Wysłałam Ci kiedyś wiadomość.
Pozdrawiam. Gosia.
____________________
Kolorowy raj Gosi
kachat 11:22, 23 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Jakby ktoś chciał się wymienić, to mogę przywieźć do Warszawy siewki kocimiętki i gęsiówki kaukaskiej, mam też z 2-3 rozmnożone całkiem spore żurawki o srebrnych liściach. Mam też duuużo czeremchy amerykańskiej oraz winobluszcz pięciolistkowy.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 14:25, 27 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ciągle szukam roślinek, chętnie przygarnę albo się wymienię
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies