Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry... :)

jazzy 11:02, 10 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
O! Idziesz grabić do mnie?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Konieczki 12:56, 10 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Oczywista oczywistość - zaraz jak posadzę to drzewko od Ciebie
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 13:10, 10 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Już za chwileczkę za momencik zakwitną mi takie dziwne kwiatki, mam do noch ogromny sentyment, bo to ostatnie kwiaty które dostalam od mojej Mamy.


A teraz pytanie techniczne czy kamien to trzeba wysypać na tak przygotowane podłoże (hahaha na gołą ziemię). Plewie ją systematycznie raz w tygodniu ale notorycznie mam pełno chwastów. W zamyśle mają tam byc same umbry i jałowce płożące (już są drugi rak ale kiedy one się zarosną), a jest co jest - tego kwiatka od mamy, tego od sąsiadki, poziomki dziecko zasadziło... I miej tu porządek

A jeszcze mam pytanie dotyczące rodka - wyrywaam przekwitłe kwiatostany, ale czy te młode gałąki też mam usuwać?
____________________
Zielonym do góry... :)
Magda70 13:48, 10 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Te dziwne kwiatki to trytomy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
malkul 13:51, 10 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
one by fajnei wyglądały "jak by z traw wyglądały"
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Konieczki 13:59, 10 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Dzięki dziewczyny

"one by fajnei wyglądały "jak by z traw wyglądały" myślę o seleresi (za cholerę nie moge zapamiętać tej nazwy) albo kłosownicy leśniej.
Chyba pojade do szkółki i porozglądam się za trawkami
____________________
Zielonym do góry... :)
Magda70 14:02, 10 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Młodych gałązek nie usuwaj....to są nowe listki
A usuwając kwiatostany to je raczej "wyłamuj" i uważaj na te malutkie paczki bo to są przyszłoroczne kwiatki


A co do kamieni...to mozesz wysypać tylko co potem?? bedziesz w nich grzebać aby posadzić właściwe rośliny? Bedzie ci ciężko. Wiem to z własnego doświadczenia. Rozłóż sobie na razie matę...chwasty nie bedą rosły.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 14:03, 10 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Sesleria też nie mogłam w zeszłym roku jej zapamiętać
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Konieczki 14:36, 10 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843

Zakochałam sie w niej ale jej jeszcze nie mam.
Madzia wiesz ja mam na małaym kawalku (tym bez trawy) posadzone wsyzstkie docelowe roślinki (umbry i jałowce płożące) i "ekstra dodatki". Czekam i czekam cierpliwie na męża aż pójdzie na urlop (pracoholik mi się trafił nie do zastapienia w firmie). No cóż ma pełno innych zalet więc czekam i czekam i... W zeszłym roku wiosnę spędziłam tutaj
więc mój ogród musiał czekać (na takiego cydra trzeba czekac 500lat - to co jeżeli ja poczekam jeszcze rok ). Tym razem czekam na mężą, bo grube przace przed nami. Mam taki okropny wstręt do wszelkich ekip i dla świętego spokoju robimu sami, tylko kiedy. Wstawię moje wspomnienia zeszłoroczne:
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 14:50, 10 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Te wcześniejsze zdjęcia to nie moja bajka, ale ładnie na takie popatrzeć mi się bardziej podobało to:

i bonsai z cisa które codziennie mijałam, ale nie zrobiłam zdjęcia
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies