Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry... :)

Konieczki 16:29, 30 kwi 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Witam wszystkich

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy pięknych ogrodów zwłaszcza twórców Danusię i Witka. I tych co planują, zakładają i próbują

Nasza historia ogrodu (choć to za dużo napisane - do ogrodu mu bardzo bardzo daleko) zaczęła sie z chwilą otrzymania projektu. Tak projekt naszego ogrodu mamy już 5lat. Dostaliśmy go od rodziny, ktora ogrodami zajmuje się na codzień. Trzy lata temu zamieszkaliśmy w naszym domu i pomalutku patrzyliśmy jak projekt pokrywa warstwa kurzu. Zawsze były inne ważniejsze wydatki, rózne sytuacje które powodowały że to nie był ten moment na ogród. Wiem błędne założenie. Ale człowiek sie uczy na błędach, swoich najlepiej.
W zeszłym roku posadziliśmy część roślin z projektu, w tym zamierzamy wykonać kolejne etapy.
Działka - niemałe wyzwanie. Jak zaczynałam projektować swój wymarzony dom, to koledzy w pracy śmiali się ze mnie, że może lepiej bym wybudowała pas startowy, kupiła sobie kilka wagonów i w kazdym z nich zrobiła oddzielne pomieszcenie. Żartowali bo mam działkę kształtu pasa startowego - szeroka 13m a długa na 150 Ale domek już stoi i ogród też kiedyś powstanie

A czemu "Zielonym do góry" bo takie mam pojęcie na wszelkie tematy ogrodowe
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 16:49, 30 kwi 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Teraz pokażę Wam stan obecny

-moja ukochana magnolia Stella i żywopłot z cisów (dzięki Danusi odratowany)

-na przeciwko cisów jest posadzony żywopłot grabowy i wszelkie przypadkowe drzewka, które dostawaliśmy od rodziny i znajomych

-teraz prezentuje mój obecny taras który kiedys bedzie wyglądał pięknie (przymykamy oczęta na składowisko i bajzelek)

-a na koniec moja kochana ogrodniczka w trakcie wsadzania kwiatków (w inne doniczki ale chęci się liczą
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 17:05, 30 kwi 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Tuaj projekt
-część frontowa brzoz z lewej strony mamy już wsadzone, umbry, jałowce, buk purpurea pedula i wiąz holenderski również

-lewa cześć projektu


- Moje śliwki umbry i zalążek prawej strony


____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 17:12, 30 kwi 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
A teraz dalsza część ogrodu (projektowana niestety). Część nasadzeń mam już wykonanych, ale to kropla w morzu
cześć pierwsza


kolejna cześć


Plany na ten rok: taras (tutaj poważna sprawa bo chcę zrobić gabion jako przedłużenie domu, taras mieszany - granitowo drewniany i murowane donice (jedna lawendowa, druga goździkowa). Chcę podrobić część rabat (jak wygram w Totka to zrobię wsio, albo inni mi zrobią - tylko w to nie wierzę bo nie gram).
Wierze w to ze dam radę, łatwo nie będzie. Ale licze na wsparcie tutaj na forum, no bo w "kupie raźniej".

Pozdrawiam
Aśka
____________________
Zielonym do góry... :)
07_Rene 21:57, 06 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witaj
Plan to połowo sukcesu. Skoro go masz to teraz tylko powoli, etapami trzeba realizować
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Konieczki 08:43, 07 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Witam
Jak mi miło że ktoś coś napiał i to jeszcze krajankę
Plany mam i liczę że pomału się uda. W sobote jadąc kupic krzaczki truskawek przyjechałam z 14thujami wiec kolejna część zrobiona.
____________________
Zielonym do góry... :)
Agania 09:25, 07 maj 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Asiu, zaczynasz swoją ogrodową przygodę, urządzanie ogrodu z gotowym projektem jest dużo łatwiejsze na starcie, sadźcie największe drzewa, ja tworząc ogród tak postępowałam, potem stopniowo oddalając się od domu obsadzałam kolejne rabaty...życzę powodzenia z tarasem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Konieczki 09:55, 07 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
A teraz ładnie po prośbie przychodę na konsultacje. Pragnę zrealizować jedną rabatke i poprosze Was moi dordzy o opienie i sugestie
Wiem że Miskanta Chinskiego zamienie na Gracllimusa i zastanawiam się nad delikatnym obróceniem rabaty (aby od tarasu widzieć mniejsze trawy a miskantem przysłonić okropny widok


Agato - drzewa mam już posadzone te większe okazy, teraz idą w ruch donice i czekamy na wyceny gabionu na taras - jak mnie nie zabije wycena to ją zrealizuję, a jak przekroczy mój budżet to mam inną opcję (mur oporowy z drewnianymi listwami (tak jak ma to Ania - sąsiadka Danusi na garażu)
____________________
Zielonym do góry... :)
Magda70 11:09, 07 maj 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj no no...projekt w prezencie w sumie to nie wiem czy się cieszyć czy nie...no ale myslę, że projekt zgodnie z Waszymi sugestiami a nie całkowicie niespodzianka?

Zielonym do góry - tam mówi mój sąsiad ilekroć mnie dojrzy grzebiącą w ziemi

na priv wyslę namiary na gabiony...

pozdrawiam

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Konieczki 11:30, 07 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Magda70 napisał(a)
Witaj no no...projekt w prezencie w sumie to nie wiem czy się cieszyć czy nie...no ale myslę, że projekt zgodnie z Waszymi sugestiami a nie całkowicie niespodzianka?

Zielonym do góry - tam mówi mój sąsiad ilekroć mnie dojrzy grzebiącą w ziemi

na priv wyslę namiary na gabiony...

pozdrawiam



Projekt jest rzekłabym na czasie (choć trochę nieczasowy). Miało być dużo traw (zawsze mi się podobały) i roślinki które kocham (cis, bukszpan, lawenda, brzozy, żywopłot grabowy i tawułki, goździk) czyli dopasowany do moich potrzeb. Teraz mogłabym im teraz pokazć Twój ogródek (oraz Makul i jeszcze kilka) i powiedzieć "Tak chce mieć". Ja lubie styl nowoczeny i domek też mam tak wykończony, a ogród ma być dopełnieniem całości.

Jak pokazałam mężowi Twoje ogrodzenie powiedział że bardzo fajny pomysł - co jest naprawde dużym wyróżnieniem - bo on wybredny jest
Za namiary dziękuję
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies